Kadın konukevi olacaktı...

  • 2015-02-20 10:31:34 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kadın konukevi olacaktı...

Gebze Meslek Yüksek Okulu bölgeden taşınınca kaderine terk edilen Nihal Kömürcü Kız Öğrenci yurdu Çayırova Halk Eğitim Merkezi olacak. Binanın onarımı için 600 bin TL para harcandığı ifade edildi.

Bir süre önce Hayırsever Nihal Kömürcü tarafından ÇYDD’ye bağışlanan ve Gebze Meslek Yüksek Okulu Gebze’de iken kız öğrenci yurdu olarak hizmet veren bina, şimdi Çayırova Halk Eğitim Merkezi oluyor. Gebze Meslek Yüksek Okulunun bölgeden taşınması ile birlikte kaderine terk edilen ve camları kırılan binada zaman zaman çevredeki madde bağımlılarının yaşamaya başladığı iddia edilmişti. Önce il sosyal hizmetler müdürlüğünün istediği binayı daha sonra belediyeye tahsis edildiği, belediyeden de 15 yılığına Çayırova İlçe Mili Eğitim Müdürlüğüne tahsis edildiği ifade edildi.

TAMİRATINA 600 BİN TL HARCANDI!

Çayırova İlçe Mili Eğitim Müdürü Şener Doğan, binanın içler acısı bir durumda olduğuna dikkat çekerek, yeni halinin çok güzel olduğunu söyledi. Çevre düzenlemesi de dahil tüm binanın elden geçirildiğini söyleyen Doğan, Kocaeli Milletvekili M. Ali Okur’un ödenek konusunda destek olduğunu belirtti ve binanın tamamına 600 bin TL civarında masraf yapıldığını belirtti. Çayırova Halk Eğitim Müdürlüğünün mevcut yerinin çok yetersiz olduğunu söyleyen Doğan, yeni bina ile ilçenin çok iyi bir halk eğitim merkezine kavuşacağına dikkat çekti ve binayı yapan ve kendilerine tahsis konusunda kolaylık gösteren herkese teşekkür etti. Çalışmaların tamamlandığını söyleyen Doğan, 15 Mart tarihinde halk eğitim merkezinin buraya taşınacağını vurguladı.

KADIN KONUKEVİ YAPACAKTIK!

 

Aynı zaman Çayırova Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü olan Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümlü de binayı önce kendilerinin istediğini söyledi. Yümlü, “Bize verilmesi durumunda biz orayı güzel bir kadın konuk evi yapacaktık, ama daha sonra mili eğitime tahsis edildiğini öğrendik. Çayırova Halk Eğitimin yeri de küçük bir yerdi, onlar için de iyi olmuş, şimdi daha güzel bir ortamda hizmet verecekler, yerin kendilerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.