Ali hoca vazgeçti

  • 2015-02-19 03:09:42 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ali hoca vazgeçti

Prof.Dr. Ali Akdemir, CHP milletvekili aday adayı olmayacağını açıkladı. Bir açıklama yayınlayan Akdemir şu ifadeleri kullandı: “CHP'ye katıldığım günden bu yana, siyaset yöntemi olarak sahada çalışmayı, üyelerle ve vatandaşlarla bütünleşmeyi, onların sorunlarını dinlemeyi tercih ettim. Çeşitli çevrelerce onaylanmasa da, kamuoyunun takdirini kazandım. Amacım, Kocaeli'de pek başarılı sonuçlar elde edemeyen CHP'ye katkı vermekti. İletişim kurarken, bir yandan da, sosyal demokrat projeler ürettim. Yoksullukla, tarımla, turizmle ilgili görüşlerimi kamuoyuyla paylaştım.Ben bu tarz çalışmalarımı sürdürürken 30 Mart 2014 seçimlerini Kocaeli Örgütü farklı bakış açısıyla planladı. Ekonomik gücü referans alan bir aday belirleme yöntemini benimsedi. Ancak sonuç tam bir fiyaskoydu.2009'da 13-0 kaybedilen belediyeler ,2014'te de 13-0 kaybedildi. Halbuki, 1 belediye bile kazanılsa başarıdan söz edilecekti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminden de Kocaeli' de iyi sonuç alınamadı.
Ancak Genel Merkez, Kocaeli'deki net başarısızlığı bir yana bırakarak, yeni heyecan yaratmayı bir yana bırakarak ,şaşkınlıkla karşılanan "merkez yoklaması" kararını aldı. Hemen herkes, "atanmayı bekleyenler ve garanti edenlerin" dışında, kararı tepkiyle karşıladı. Anlaşılan, Genel Merkez, Kocaeli' deki başarısızlığa, çöküşe başarısızlık olarak bakmadığı gibi, başarısızlığın mimarlarını, baş sorumlularını "milletvekilliği hediye ederek" ödüllendirmek istemektedir.

 

Ben şahsen, adaylık çalışmalarımı önseçim üzerine kurmuştum, bu şartlarda aday adayı olabileceğimi duyurmuştum. Beni destekleyen ekip arkadaşlarımla da görüşerek 2015 seçimlerinde aday adayı olmayacağımı kamuoyuna duyurmak istiyorum. Atatürk' ün, Kurtuluş Savaşı'nın, Laik Cumhuriyet'in, demokrasinin, vatandaşlarımızın partisi CHP'ye katkı vermeye devam edeceğimi de bildirmek isterim.