Gebze'de gergin anlar

  • 2015-02-15 12:17:49 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze'de gergin anlar

Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin 16. yıl dönümü nedeniyle tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de bazı etkinlikler yapıldı. HDP öncülüğündeki bir grup, Gebze kent meydanında Abdullah Öcalan lehine yürüyüş gerçekleştirdi. Geniş güvenlik önlemi altında yapılan yürüyüşte zaman zaman gergin anlar da yaşandı.
 
AÇIKLAMA YARIDA KALDI

HDP’lilere tepki gösteren bir başka grup, Abdullah Öcalan’a sahip çıkanların üzerlerini yürümek istedi. Durumu çevik kuvvet ekipleri önlemeye çalıştı. Kent meydanına gelen HDP’liler burada bir basın açıklaması gerçekleştirmek istedi ancak karşıt grubun tepkisi nedeniyle açıklamalarını yarıda bırakmak zorunda kaldı. HDP’liler daha sonra çevik kuvvet ekipleri öncülüğünde parti binasına kadar getirildi.
 
BİNAYA SIĞINDILAR

Bu sırada ise karşıt görüşlü grup HDP’lilere tepki göstermeye devam etti. Şu sıralarda HDP’liler ilçe binasına girerken polis ekipleri de olası bir saldırıya yönelik parti binası önünde bekliyor. Karşıt görüşlü grup ise HDP’lilerin destek yürüyüşüne devam etmemeleri için çevrede hazır bir şekilde bekliyor.