Dr. Hakan Höbek Darıca’da destek istedi

  • 2015-02-14 08:59:43 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Dr. Hakan Höbek Darıca’da destek istedi

-AKP’de kuruluşundan itibaren Gebze, Darıca ve Kocaeli İl Teşkilatları’nda başkanlık ve başkan yardımcılıkları görevleri üstlenen Özel Merkez Hastanesi sahibi Doktor Hakan Höbek AKP Kocaeli Milletvekili aday adaylığı için AKP İl Teşkilatı’na yaptığı başvurudan birkaç saat sonra akşam saatlerinde AKP Darıca İlçe Teşkilatı’nda partili yöneticiler ve üyeler ile bir araya geldi.

 

 

Hakan Höbek coşkulu kalabalığa teşekkür ederek başladığı konuşmasında siyaset sayesinde insanların kitlelere konuşma alışkanlığı edindiğini ancak Darıca İlçe Teşkilatı’ndaki atmosferden ötürü konuşmakta zorlandığını söyledi. Gün içerisinde AKP İl Teşkilatı’na milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptığını ancak yola Darıca’dan başlamayı tercih ettiğini kaydeden Höbek, “İzmit ve Kocaeli’nin diğer ilçelerinden gelen arkadaşlarım, ‘Böyle bir ortamı başka bir ilçede görmedik’ dedi” diyerek şahsına gösterilen ilgi ve destekten ötürü teşekkür etti.

AKP’nin katıldığı ilk genel seçimde milletvekili aday adaylığı için başvurduğunu, adaylık için Eyüp Ayar’ın uygun görülmesinin ardından üzerine düşeni yaptıklarını ve desteklediklerini, o dönem Kocaeli geneli en yüksek oyun Darıca’dan alındığını belirten Hakan Höbek; Darıca Belediye Başkan aday adaylığı ve İl Başkan yardımcılığı ardından üstlendiği Darıca İlçe Başkanlığı görevini sağlık gerekçelerinden ötürü bıraktığını hatırlattı. Çocukluktan geçirdiği felçten ötürü o süreçte bacağından ameliyat olduğunu kaydeden Höbek engelli haliyle Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın temposuna ayak uydurmakta da zorlandığını ve bu gerekçelerden ötürü görevi bıraktığını söyledi.

Darıca’da bugüne kadar her ne yapıldıysa hep birlikte yaptıklarını, ilçe teşkilatının bugünkü konumunun günümüz ilçe yöneticilerinin eseri olduğunu belirten Höbek, “Ben bugün buraya siyasi bir konuşma yapmaya gelmedim. Yılların getirdiği bilgi, birikim ve deneyimi Ankara’ya aktarma amacındayım. Partimde her zaman şunu söyledim: Tek başına hiçbir şey değilim. Biz birlikteysek bir ekibiz. Mutfağı ve problemleri bilen biri olarak milletvekilliğine talibim. Bu teşkilat yapacağım her çalışmanın başlangıç noktasıdır” dedi. Höbek konuşmasını Başbakan Davutoğlu’nun Kocaeli İl Teşkilatı’ndaki kongresini tamamladığı şekilde noktaladı. Partililere, “Bu yolda beraber miyiz?” diye sorun Höbek aldığı coşkulu ve yüksek tempolu, “Beraberiz” yanıtı ile daha da morallendi. Hakan Höbek konuşmasının ardından tüm partilileri toplantı salonu kapısından uğurlarken günün anısına bol bol fotoğraf da çektirdi.

 AKP Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Dr.Hakan Höbek’in AKP Darıca’nın belde ve ilçe teşkilatları aşamalarından itibaren yol arkadaşları olduğunu belirtip, “Bugünde milletvekili aday adayı olarak aramızda, inşallah milletvekili adayı da gösterilecektir” dedi. AKP Darıca İlçe Başkanlığı görevini Dr.Hakan Höbek’ten aldığını hatırlatan Bıyık, “Hakan abim bugün kutsal bir yol için yolculuğa çıkıyor. Yıllardır teşkilatımızın içinden bir aday çıkması en büyük arzumuz ve beklentimizdi” dedi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, AKP’nin bugüne kadar çok ciddi projelere imza atmış bir parti olduğunu belirterek başladığı konuşmasını, “Hakan Bey’in de bugün bu şekilde milletvekili aday adayı olarak yer alması ne kadar sağlam temellere sahip, büyük bir aile olduğumuzun göstergesidir” dedi. Küçük işlerle uğraşmanın kendilerine yakışmayan bir durum olduğunu kaydeden Başkan Karabacak milletvekili adaylığına dair en son nihai kararı genel merkez yöneticilerinin vereceğine işaret edip, “Bence Gebze Bölgesi’nden seçilebilir yerlerde en az iki milletvekili adayı olmalıdır” dedi. Diğer partilerin aday adayı bulmakta zorlandığını, AKP’deki aday adayı yoğunluğunun ise nimet ve bereket olduğunu belirten Karabacak konuşmasının sonunda Darıca için gönlünden geçen oy oranını da açığa çıkardı. Karabacak, “Asıl zaferi ve mutluluğu 7 Haziran akşamı sonuçlar açıklandığında, yüzde 52-55 oy oranları ile sandıkları patlattığımızda yaşayacağız” diye konuştu.

 

Höbek’in adaylık açıklamasına Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ile belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri, AKP Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Kadın Kolları Başkanı Hülya Kodek, Gençlik Kolları Başkanı Cüneyt Şentürk, teşkilat yöneticileri ve mahalle başkanları, il yöneticileri ile dost ve sevenleri katıldı.