Ailelere çocuk davranışı semineri

  • 2015-02-10 07:29:57 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ailelere çocuk davranışı semineri

Darıca Belediyesi  bünyesinde hizmetlerine devam eden Bilgi Evleri eğitim hizmetlerine devam ediyor. Bu çerçevede Piri Reis Mahallesi Kültür evi ve Abdi İpekçi Mahallesi Garpark' ta Bilgi evi velilerine yönelik yapılan seminere yoğun ilgi oldu.

Çocuklara olumlu davranış kazandırma konulu seminerde, uzmanlar tarafından çocuklardaki olumlu davranışların artırılması, olumsuz davranışların azaltılması ve ortadan kaldırılması için ailelerin dikkat etmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirmeler yapılırken, veliler merak ettikleri konular hakkında uzmanlara sorular sorarak bilgi edindiler.

VELİ ZİYARETLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

 

      Bir yandan velilere yönelik eğitim seminerlerine devam eden Bilgi Evleri diğer yandan da öğretmen ve personelle birlikte veli ve öğrencilerini evlerinde ziyaret ederek değişik konularla ilgili görüş alışverişinde bulunuyorlar. 19 Ocak - 06 Şubat tarihleri arasında yapılan veli ziyaretlerinde öğrencilerin durumları hakkında ailelere bilgilendirmeler yapılırken Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ta zaman zaman veli ziyaretlerine katılarak veliler ve öğrencilerle sohbet ediyor. Eğitim ve öğretimde başarıyı yakalamak için öğrenci ve ailelere düşen sorumlulukların da konuşulduğu ziyaretlerde yarıyıl tatili döneminde 1205 eve ulaşan bilgi evi personelinin hedefi 2. dönem sonuna kadar ziyaret sayısını 2000' e çıkarmak.