KOGACE ve KOÜ işbirliği

  • 2015-02-10 01:10:24 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
KOGACE ve KOÜ işbirliği

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’u ziyaret eden Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Füsun Alver, iki kurumun yapacağı ortak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) Başkanı Çetin Gürol, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Füsun Alver’i, Kocaeli Basın Müzesi’nde ağırladı. Kurum yöneticileri, bundan sonraki süreçte iki kurumun yapacağı ortak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

 

TEZSİZ YÜKSEK LİSANS

 

Öncelikle, İletişim Fakültesi mezunu gazetecilerin tezsiz yüksek lisans yapmasıyla ilgili ayrıntıların konuşulduğu toplantıda, Gürol, “Bu çalışma üyelerimiz için çok önemli. Desteklerinden dolayı Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi yöneticilerine teşekkür ediyoruz” dedi. Prof. Dr. Alver ise, bu çalışma ile daha nitelikli gazetecilerin oluşacağına vurgu yaptı.

 

GAZETECİLİK ÇALIŞTAYI

 

Diğer taraftan,önümüzdeki ay Kocaeli Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi öncülüğünde gerçekleştirilecek Gazetecilik Çalıştayı da gündem konuları arasındaydı. Prof. Dr. Alver, bu çalıştaya akademisyenlerin yanı sıra yerel ve yaygın medyanın temsilcilerinin katılacağını söyleyerek, “Çalıştaya, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti de destek verecek. Şimdiden kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

İLETİŞİM KUVVETLENMELİ

 

 

Prof. Dr. Bekir Çakır ise, üniversite ile gazeteler arasındaki iletişimin daha fazla sağlanması için çalışma yapılması gerektiğini ifade ederek, “Ben üniversitede aldığım tüm görevlerde bu tip çalışmaların içinde oldum. Bundan sonra kurumla arasındaki iletişimin daha kuvvetli olması için tüm çalışmalara destek vereceğim” dedi. Çakır, Gürol’la birlikte KOGACE’nin çıtasının yükseleceğine de vurgu yaptı.