Öztekin Kaşukci aday adayı oldu

  • 2015-02-10 07:25:06 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Öztekin Kaşukci aday adayı oldu

İŞKUR Kocaeli İl Müdürü Öztekin Kaşukçi, Ak Parti’den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Kaşukci, bu akşam Gebze Kars Ardahan Iğdır Derneği’nde bölgedeki dernek başkanları ve yöneticileriyle de bir araya geldi ve görüş alışverişinde bulundu. Hemşerilerinden aldığı destekle moral bulan Kaşukci, 7 yıldır yürüttüğü İŞKUR bölge müdürlüğünden istifa etme kararını şu sözlerle açıkladı:

“Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü görevimden 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde Kocaeli bölgesinden milletvekilliği aday adayı olmak üzere 7 yıldır yürüttüğüm il müdürlüğü görevimden istifa ettim. İl Başkanlığımızın uygun göreceği bir tarihte başvurumu yapacağım. Aday olup seçildiğim takdirde öncelikli olarak ülkemizin ve ilimizin istihdamının artırılması, korunması, geliştirilmesi çalışmalarına katkı sağlamak, ayrıca yeni Türkiye’nin yükselmesine ve gelişmesine, ülkemizin ve bölgemizin geleceğini yakından ilgilendiren kardeşlik bağlarımızın temelinin yeniden güçlendirme çalışmalarının parçası olan çözüm sürecinde yeni anayasa çalışmalarına katkı sunmada öncü olmak adına yeni Türkiye için şahsıma verilecek her görevi yapmaya devam edeceğim.”

 

Daha önce 2007 ve 2011 tarihlerinde iki kez milletvekili aday adayı olan Öztekin Kaşukci, üçüncü kez milletvekili aday adayı olacak.