Gebze CHP'de yeni şok

  • 2015-02-04 02:50:52 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze CHP'de yeni şok

CHP Gebze ilçe başkanının kim olduğu tam bir bilmeceye dönüştü. Bir süre önce Sedat Tatar’ın istifasıyla boşalan ve yönetim kurulunun kendi içinde Recep Dursun’u seçmesiyle başlayan süreç, yeni bir boyut kazandı.

Recep Dursun ilçe başkanıyken, CHP MYK’nın Cavit Kapoğlu’nu ataması, tartışmalara neden olmuş ve ilçe yönetimi bu karara itiraz etmişti.

İki gün önce CHP il yönetimi bu konu ile ilgili yaptığı toplantıda, Recep Dursun’un ilçe başkanı olarak görev yapmasını kararlaştırmıştı ve herkes konunun kapandığını düşünüyordu.

Oysa bugün CHP genel merkezinde bu konuyla ilgili hareketli anlar yaşandı. Örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün, her iki ilçe başkanının da görev yapmayacağını, bunun yerine Yakup Yılmaz’ın kayyum olarak atandığını kararlaştırdığı iddiası siyasi kulisleri yeniden hareketlendirdi.

Edindiğimiz bilgilere göre, Tekin Bingöl’ün hem Recep Dursun’u hem de yönetim kurulunu görevden aldığı, geçici süre olarak Yakup Yılmaz’ı kayyum olarak görevlendireceği konuşuluyor.

 

Daha sonrasında nasıl bir yol izleneceği ve yeni yönetim kurulunun nasıl oluşturulacağı ise şimdilik netlik kazanmadı.