Karabacak'tan spor dersi

  • 2015-02-03 06:54:23 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Karabacak'tan spor dersi

Darıca Eğitim Spor Kulübü’nün Avrupa şampiyonu olmasının yankıları sürüyor. Dün akşam bir basın toplantısı düzenleyen Darıca belediye başkanı Şükrü Karabacak, bir ilçe belediyesi olarak spora verilmesi gereken destek konusunda önemli bir mesaj verdiklerini söyledi.

Uzun yıllar sporcun içerisinde bulunduğunu belirten Karabacak, “2004’de belediye başkanı seçildiğimde spora önem verilmesi gerektiğini herkese hissettirdik. Amacımız insanlarımıza spor yapma alışkanlığı kazandırmak. Bir yandan da hem bölgemizi hem de ülkemizi spor arenasında yarışmalara katılarak en iyi şekilde temsil etmek. Başarılar elde ederek Türk insanının başarılar kazanacağını gösterebilmekti. Hem sporcu hem de takım antrenörü olarak uzun yıllar bu tür şampiyonalara katıldım. Bütün sporların temeli olan atletizm ile bu işe başlayalım dedik. Darıca Eğitim Spor kulübünü kurduk. Sevindirici ve onur duyduğum, teknik direktörümüz Mehmet Şirin benim öğrencim. Biz doğru bir adım attık ve küçük bir ilçe belediyesi olarak spora verilmesi gereken desteği herkesin vermesi gerektiği mesajını verdik. Gençleri sokaktan, yanlış insanların yönlendirmesinden, uyuşturucudan ve kötü alışkanlıklardan kurtaracak, milletimize hizmet edecek gençler yetiştirmeliyiz” şeklinde konuştu.

 

Yeni tesisler yolda

 

Güreş, boks ve masa tenisi branşını da kulübün bünyesine kazandıracaklarını ifade eden Başkan Karabacak, spor yapmak isteyen gençlere bu anlamda önemli bir olanak sağlayacaklarını söyledi. Olimpiyatların Türkiye’de yapılmasının önemli olduğunu ifade eden Karabacak, “Eğer olimpiyatlarda şampiyon çıkaramayacaksanız hiçbir önemi yok. Önce sporcu yetiştirmemiz lazım” şeklinde konuştu.

 

Yeni başarılar hedefliyoruz

 

Darıca Eğitim Spor Kulübü Başkanı Mustafa Öztürk de, yaptığı konuşmada “Hem bireysel hem takım olarak Avrupa şampiyonluğunu kazandık. İnşallah önümüzdeki senelerde de aynı başarıyı yakalarız. Var gücümüzle çalışacağız. Başka kulüpler daha büyük bütçelerle yapamıyorlar, biz emeğimizi ve gönlümüzü koyarak yapıyoruz” dedi.

 

 

Darıca Eğitim Spor Kulübü, 12 ülkenin mücadele ettiği yarışmalarda 19 puanla şampiyonluk kürsüsüne çıkmıştı. Ferdi yarışmalarda da Ramazan Karagöz altın madalya elde etmişti.