Mücadeleye devam edeceğiz

  • 2015-02-03 08:31:32 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Mücadeleye devam edeceğiz

Birleşik Metal-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, hükümetin metal grevine yönelik yasak kararına ilişkin yaptıkları basın açıklamasında, mücadeleye devam edeceklerini belirttiler.

 

Açıklamada, “Grev hakkımızı yasaklayan, sermayenin sömürü düzenini güvence altına alanlarla ve bu sürecin gerçek sorumlusu sermaye örgütü MESS ile aynı masaya oturmayacağız. Arabulucu değil, metal işçilerinin haklarını istiyoruz. Arabulucu değil, grev hakkımızın iadesini istiyoruz. Başkanlar Kurulu’muz başta işverenler olmak üzere, sermaye örgütünün ve sermaye hükümetinin uyarılmasına karar vermiştir. İşverenler, grevlerin yasaklanması ile sorunun bitmediğini 2 Şubat Pazartesi gününden itibaren yaşayarak görecekler. Geçtikleri sadece bir deredir. Metal işçilerinin denizinde boğulmak istemiyorlar ise MESS’ten ayrılır, taleplerimizi karşılarlar” denildi.

“SERMAYE ÖRGÜTÜNÜ UYARIYORUZ”

 

Dayatmalarınızı, ne devlet zoruyla, ne YHK kararıyla ne de başka bir biçimde kabul ettiremeyeceksiniz denilen açıklamada, “AKP hükümetini uyarıyoruz! Grevimizi yasaklamakla metal işçilerinin mücadelesini 38 fabrikanın kapısından kent meydanlarına, başta sizinki olmak üzere siyasi parti binalarının önlerine, mahkeme salonlarına, uluslararası platformlara ama hepsinden önemlisi fabrikaların içine taşıdınız. Sonuçlarından siz ve hizmetinde olduğunuz sermayedar sınıf örgütü sorumludur” diye belirtildi.