Hediye otobüs gitti!

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Hediye otobüs gitti!

Bugünlerde kent Kocaelispor'la adeta yatıp kalkıyor. Tarihinde ilk kez amatör lige düşen ve Bahri Yavuz başkanlığında oluşan yeni yönetimle birlikte adeta küllerinden yeniden doğmaya başlayan Kocaelispor hafta sonu 10 bini aşkın taraftarın önünde Kozlu Belediyespor'u yenerek liderlik koltuğuna oturdu. Başta Kocaelispor yönetimi ve yeşil siyahlı renklere gönül verenlerin keyfi görülmeye değerdi.


KOCAELİSPOR HER YERDE

 

Amatör ligde mücadele eden ama buna rağmen binlerce taraftarın desteği ile adım adım şampiyonluğa yürüyen Kocaelispor ulusal medyanın da dikkatini çekmeye devam ediyor. Ulusal gazeteler inanılmaz taraftar desteğini sütunlarına taşırken  Erdoğan Arıkan'ın sunduğu TRT SPOR kanalı Kozlu maçına ait taraftar görüntülerini yayınladı ve Kocaelispor taraftarından övgü ile bahsetti.

 

BİRLİK BOZULDU

Kocaelispor'a alternatif takım yaratma çabaları önce Körfez Belediye Spor kulübünün adı değiştirilerek denendi. Dönemin Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan çok istemesine rağmen bunda başarılı olamadı. Kent çakma takımı kabullenmedi. Kocaelispor'a sırtını dönen mevcut siyasi irade bakan Fikri Işık'ın girişimi ile bu kez BİRLİKSPOR adı ile oyun yeniden sahneye konuldu. Yapılan harcamalara, ses getirecek transferlere rağmen bir avuç seyirci dışında tribünlere kimse gitmedi. Hafta sonu hem Kocaelispor'un hem de Birlikspor'un kentte maçı vardı. Kocaelispor 10 bini aşkın taraftarın önünde adeta şov yaparken Birlikspor boş tiribünlere oynamak zorunda kaldı. Birlikspor'un destekçisi siyasiler bile Birlikspor maçı yerine artık şampiyonluğa adım adım yaklaşan Kocaelispor'un maçını izlemeye geldi. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan belki de bizde ordaydık görüntüsü vermek içinKocaelispor'un maçını seyrettiler.

 

 

NEVZAT DOĞAN'DAN HEDİYE ALDIRSANIZ BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN

Yıl 2013 bu kentin en eski gazetesi olan Özgür Kocaeli'nin spor müdürü Hayrettin Albayrak köşesinde aynen şunları yazmıştı.

'Takım otobüsü prestijdir. Kocaelispor yönetimi ne zamandır yeni otobüs için çaba gösteriyordu.
Büyükşehir olmadı, İzmit Belediyesi bu işi üstlendi. Başkan Nevzat DoğanKocaelispor'un önemli bir eksikliğini daha gidermek için harekete geçti.
Bu kentte Kocaelispor markasının ne anlama geldiğini en iyi bilenlerden biri Doğan. Takım 3'ncü Lig'e düşmüş olsa da, altın çamura düşmekle değerini kaybetmez misali Kocaelispor markasına sahip çıktı.

TARAFTAR BU YAPILANLARI UNUTMAZ 285 bin Euro, 700 bin TL yapar. Büyük para.

Kocaelispor yönetiminin bu parayı verip yeni bir otobüs alma ihtimali hiç yoktu. İzmit Belediyesi, Başkan Doğan gereğini yaptı.Fiyatının da 285 bin Euro olduğu bilgisini aldık. 10-15 gün içinde yeni otobüsümüz geliyor.' (18.10/2013)

30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi Kocaelispor'a otobüs hediye eden otobüsün kapısına da İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın hediyesidir diye yazılan otobüs ortalarda yok. Çünkü otobüs geri alındı. Hediye edilen otobüs aslında satın alınmamış gazetelerin yazdığı gibi aslında 285 bin EURO 700 milyon verilerek satın alınmamış bir şirketten kiralanmış. Kira sözleşmesi bitince de otobüs sessiz sedasız kulüpten geri alındı.

Şimdi sormak lazım;

Bu otobüs geçen yıl seçim zamanı Kocaelispor'a hediye edilmemiş miydi.
Hatta gazeteler şişire şişire yazmamış mıydı.

Nevzat Doğan göklere çıkarılmamış mıydı.
Otobüsün kapısında;
Bu otobüs Kocaelispor Kulübü'ne Nevzat Doğan'ın armağanıdır diye yazmıyor muydu.
Şimdi bu otobüs ortada yok.
Armağan edilen şey nasıl geri alınır.
Yani siz siz olun Nevzat Doğan dan hediye alırken aman dikkat edin

(Ahmet Yavuz)