Acılı baba kendi çocuğunu arıyor!

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Acılı baba kendi çocuğunu arıyor!

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yaşayan Zekiye - Şener Ok çifti 23 Aralık 2014 tarihinde çocuk sevinci yaşadılar. Ancak bir gün sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar. Doğum öncesi bebekleriyle ilgili tüm sonuçlar için ‘normal’ raporları verilirken dünyaya gelen bebeğin, tedavisi olmayan Tunner Sendromu hastalığı olduğu ortaya çıktı.

Kendi bebeklerinin hastanede karışmış olacağı şüphesiyle 1 aydır çeşitli hastanelerde testler ve araştırmalar yaptıran baba Şener Ok, hastane yöneticilerinin açıklama yapmadığını ve kendisinin de savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

İlk evliliklerinden doğan 15 aylık Halil İbrahim isimli erkek çocuklarından sonra geçtiğimiz yıl ikinci çocuk sevincini yaşayan Ok çifti, 1 aydır büyük bir şok yaşıyor.

 

DOĞUM ÖNCESİ HERŞEY NORMALDİ

 

Baba Şener Ok, doğumdan önce yapılan tüm ultrason ve testlerin normal olduğunu söyleyerek, “Raporları görüyorsunuz, her şey normal görünüyor. Hatta 10 Kasım’da özel Yüzyıl Hastanesi’ndeki muayenede de her şey normal görünüyor. Doğumda da her şey normal. Ancak bir gün sonra çocuğu aldığımızda şok yaşadık” dedi.

Bebeği hastaneden çıkardıktan bir gün sonra topuklarında aşırı şişme ve morarma olduğu için yeniden, doğumun yapıldığı Darıca Farabi Hastanesi’ne getirdiklerini anlatan baba Şener Ok, “Hastanede bebeğin topuklarını görünce Tunner sendromu denildi. Bir gün sonra Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi’ne götürdük. Kromozom analizi yapıldı ve bu hastalık olduğu ortaya çıktı. Tunner Sendromu genetik hastalık, bizim ailede böyle bir hastalık yok. Üstelik kan grubumuz da uymuyor. Benim kan grubum B Rh (+), eşimin kan grubu A Rh (+) iken çocuğun kan grubu 0 RH (-). Doktorlar da bunun mümkün olmayacağını söyledi. Ayrıca GİSBİR’de yapılan tahlilde bu çocuğun 30 yaş anneden ilk çocuk olarak dünyaya geldiği raporunu verdiler. Oysa benim eşim 23 yaşında ve ikinci doğumunu yaptı.”

 

DNA TESTİ YAPTIRMAK İSTİYORUM

Şüphelerini sonlandırmak için son olarak DNA testi yaptırmak istediğini ifade eden Şener Ok, “Sosyal Hizmetler, tedavisi olmayan ölümcül hastalık yüzünden bebeği istiyor ancak ben öncelikle DNA testi yaptırmak istiyorum. Bu konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundum. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı özel kalemiyle de görüştüm, dosyayı verdim. Hastane yönetimi konuyu bildiği halde geri dönüş yapmadı, açıklama yapmıyorlar. Ben ortada bir yanlışlık varsa düzeltilmesini istiyorum” dedi.

 

Konuyla ilgili açıklama almak için görüştüğümüz Darıca Farabi hastane yönetimi ise, bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.