CHP Gebze, Mumcu'yu andı

  • 2015-01-26 09:37:01 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP Gebze, Mumcu'yu andı

CHP Gebze İlçe Konferans Salonu’nda cumartesi günü gerçekleştirilen söyleşiye Gazeteci-Yazar Sevgi Özel katıldı. Söyleşiye CHP Kocaeli Eski İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, CHP Gebze ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları, CHP Gebze Belediyesi meclis üyeleri ve partiler katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları Sinan Mert Yaptı. Mert, Ocak ayının acı bir ay olduğunu söyleyerek, “22 yıldır aydınlatılmış bir cinayet olan Uğur Mumcu korkmadan yazamaya devam etmiştir” dedi. CHP Gebze kadın kolları başkanı Birgül Güler ise yaptığı konuşmada, “22 yıldır aydınlatılamayan bir cinayetten dolayı utanç duyduklarını ifade etti. CHP Kocaeli il gençlik kolları başkanı Gökhan Orhan, “Her sene şu günlerde anıyoruz. Söylenmedik söz kalmıyor. Ama dönüp baktığımızda korktuğu karşı devrim gerçekleşti. O yürekli insanları anmak için ayağa kalkmak gerekiyor” dedi. Son olarak ise CHP Gebze ilçe başkanı Recep Dursun bir konuşma yaptı. Dursun, “Mumcu gerçek bir Atatürkçü ve anlayandı. Aradan 22 yıl geçmesine rağmen cinayeti hala failidir. Halkın seni unutmadı ve unutturmayacağız” dedi.

“GÖZYAŞI DÖKMEKLE YETİNMEYECEĞİZ”

 

Yapılan konuşmaların ardından slayt gösterisi izletildi. Gazeteci-Yazar Sevgi Özel, yaptığı konuşmada, “Bir hafta içinde umut tazelemek yılın bütün günlerine yayamıyoruz. Öldürülen tüm aydınlar Atatürkçü olduğu için öldürüldüler. Bizim dilimiz sesimiz olmuşlardı. Bizim yerimize bugün söylemiş gibi hak veriyoruz. Aydınların niçin öldürüldüğünü herkes biliyor. Ama devleti yönetenler hala görmemezlikten geliyor. Gözyaşı dökmekle yetinmeyeceğiz. Ülkemiz ilginç günler yaşıyor. Uğur mumcu gibi düşünüp öldürülenleri öldürenleri asla unutmayacağız. Devletin ağızın 10 yıldır hiç bu kadar bozulduğuna şahit olmadım. Günümüzde Ulusalcı ve Atatürkçü olmak suç oldu” diye konuştu.