Gebze'de trafik arapsaçı!

  • 2015-01-24 06:41:34 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze'de trafik arapsaçı!

Kent merkezinde göz yumulan çift sıra araç parklanması nedeniyle arapsaçına dönen trafikte hergün çile dolduran Gebzeliler, Gebze Belediyesi tarafından yapılan ve bir türlü hizmete açılmayan katlı otoparkın akıbetini Başkan Köşker’e soruyor.

CADDELERDE TRAFİK ARAPSAÇI

Gebzelinin trafik çilesi bitmez. Gebzelilerin her gün sabah-akşam yaşadığı trafik çilesi artık çile olmaktan çıktı, bir zulüm haline gelmiş durumda. Gebze’nin kent merkezinde Atatürk Caddesi, Kızılay Caddesi ve Yeni Çarşı’da akşam saatlerinde yaşanan trafik sıkışıklığı Gebzelileri artık canından bezdirmiş durumda. Kent yöneticilerinin çözümü için kılını kıpırdatmadığı ve her gün yüz yüze kaderleriyle adeta baş başa bıraktığı Gebzelilerin özellikle Cumhuriyet Meydanı’na açılan Atatürk Caddesi ve Yeni Çarşı caddeleri üzerinde göz yumulan çift sıra araç parkına tepki gösteriyor.

BELEDİYEYE TEPKİ VAR!

Gebze Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nın hemen bitişiğine, eski belediye binasının bulunduğu yere yapılan katlı otoparkın bir türlü hizmete açılmaması trafik yoğunluğunu adeta tetikliyor. Cumhuriyet Meydanı’nı ve Atatürk Caddesi adeta parkomatçıların insafına bırakarak bölgenin aşırı araç parklanmasıyla keşmekeş hale dönüşmesine göz yuman Gebze Belediyesi’ne vatandaşların tepkisi artarak devam ediyor.

ÇÜRÜSÜN DİYE Mİ YAPILDI?

 

Her sabah ve akşam şehir merkezinde trafikte çile çeken Gebzeliler Gebze Belediyesi yöneticilerine soruyor, “Bizim vergilerimizle yaptırdığınız Cumhuriyet Meydanı’ndaki katlı otoparkı çürüsün diye mi yaptınız? Hazır otoparkı açmak varken Gebzelileri, parkomatçıların elinde oyuncak etmek neyin nesidir?” (Milli Hakimiyet)