İkinci yarıyı da lider bitireceğiz

  • 2015-01-20 05:06:03 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İkinci yarıyı da lider bitireceğiz

-Darıca Gençlerbirliği'nin sportif direktörü İlter Kasap, takıma katılan 4 futbolcunun takıma çok iyi uyum sağladığını söyleyen Kasap ligi yine lider bitirerek şampiyon olacaklarını belirtti.

 

Türkiye 3’ncü lig 1’nci grup takımımız Darıca Gençler Birliği’nde ikinci yarı hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. İlk yarıyı lider olarak tamamlayan temsilcimiz Antalya kampı sonrası önceki gün kendi tesislerinde toplanarak Pazar günü deplasmanda oynayacağı Bursa Nilüfer Spor maçı hazırlıklarına başladı. Teknik Direktör Özgür Vurur yönetiminde yapılan antrenman 1 saat 30 dakika sürdü. Düz koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan antrenman istasyon çalışmasıyla devam etti. Top kapma ve pas çalışmasıyla devam eden antrenman, yarı saha yapılan çift kale maçla devam etti. Antrenman futbolcuların bireysel çalışmasıyla sona erdi.

 

Darıca Gençlerbirliği'nin sportif direktörü İlter Kasap,  kamp çalışmaları ve ikinci yarı hedeflerini değerlendirdi. Takıma katılan 4 futbolcunun takıma çok iyi uyum sağladığını söyleyen Kasap ligi yine lider bitirerek şampiyon olacaklarını belirtti.

 

İlter kasap şunları söyledi; ‘’İlk yarıyı lider olarak kapadıktan sonra 2. devre kampı için Antalya’ya gittik. Bu arada ilk yarıdaki kadromuzdan Halil İbrahim, Furkan ve Serhat takımdan ayrıldı. Manavgat spor’dan Ömer, Batman spor’dan Emre, Ümraniye spor’dan Osman ve Akçaabat Sebat Spor’dan Miraç takımımıza katıldı. Belki bir oyuncuyu daha kadromuza katabiliriz. Kamp dönemine gelince yeni gelen oyuncularımızın çok kısa bir sürede takıma uyum sağlamaları, mevcut oyuncularımızın bu oyuncuları çabuk içlerine alması özellikle kamp performansımızı son derece olumlu etkiledi. Günde yaptığımız çift antremanlarla yoğun bir şekilde çalıştık. Futbolcularımız da bu yoğun tempoya hiç aman vermeden ayak uydurdular. İyi dinlendiler ve iyi çalıştılar kendilerine bu nedenle de teşekkür ederim.

Kamp dönemimizde 3 hazırlık maçı oynadık, maçların sonuçları galibiyet veya mağlubiyet önemli değil önemli olan oyuncularımızın neler yapabileceğini, yeni gelen oyuncuların takıma nasıl katkı sağlayabileceğini görme açısından bizim için çok faydalı bir kamp dönemi oldu. Kampın ardından ayın 16’sında izin verdik dün toplandık ve kendi tesislerimizde çalışmalara başladık. Hafta sonu ikinci yarının ilk maçı olan deplasmanda karşılaşacağımız Bursa Nilüferspor hazırlıkları devam ediyor.

Sebat Proje takımı ligden çekildi bununla birlikte 2 tane bay haftamız var, 15 tane müsabaka oynayacağız. Hedefimiz bu 15 takımı en az kayıpla geçmek. Sonuçta hedefleri olan bir takımız, hem camia, hem yönetim hem de teknik kadro ve futbolcular olarak bir hedef için buradayız. Hedefin olduğu yerdeyiz bu oyuncularla birlikte bu hedefin içinde her zaman olacağız, hedefimiz ligin ikinci yarısını da lider bitirerek şampiyon olmak.’’