Kaplan, gazetecileri buluşturdu

  • 2015-01-12 08:37:43 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kaplan, gazetecileri buluşturdu

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bölgemizde görev yapan gazetecilere bir yemek verdi.

Bayramoğlu Basın İlan Kurumu Tatil Köyü Tesisleri’ndeki yemeğe Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerinde faaliyet gösteren günlük gazete, dergi, ulusal haber ajansları, internet haber sitesinde görev yapan gazeteciler, gazete sahipleri ve köşe yazarları katıldı.

Yaklaşık 50 gazetecinin buluştuğu yemekte bir konuşma yapan Milletvekili Kaplan, “10 Ocak gazeteciler gününüzü kutluyorum. Bölge basınımızı çok önemsiyorum, zor şartlarda görev yapıyorsunuz. Bugün ben konuşmayacağım, sizi dinleyeceğim. Size tek önerim, birlik ve beraberlik olacak” diye konuştu.

Darıca ilçe başkanı ve meclis üyesi Şinasi Serdar’ın da katıldığı yemekte daha sonra ise gazeteciler geçmişe dönük iyi ve kötü anılarını meslektaşlarıyla paylaştılar. Özellikle uzun yıllar bu mesleğin içinde olan gazetecilerin anlattığı anılar hem hüzünlü hem neşeli anlar yaşattı.

Geçmişte bu mesleğin içinde olan ve yaşamını yitiren Ragıp Demirkol, Murat Tosunoğlu, Coşkun Orhan ve Ramazan Arslan da yad edildi.

 

Geç saatlere kadar süren yemeğin ardından CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.