Savaşa Evet diyorlar!

  • 2015-01-08 06:15:55 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Savaşa Evet diyorlar!

-Gebze Belediyesi ve TDED Gebze Şubesi’nin katkılarıyla Gebze’de Sarıkamış Harekatı’nın 100. Yılı anısına bir oratoryo ve anma etkinliği düzenlendi.

Gebze Belediyesi kültür sanat etkinlikleri devam ediyor. Gebze Kültür Merkezi’nde önceki akşam Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Gebze Şubesi’nin katkılarıyla düzenlenen Sarıkamış Destanı programı izleyenlerden tam not aldı. Sarıkamış Harekatı’nın 100. Yılı anısına düzenlenen etkinliğe Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran, Engin Güzel, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Program öncesi kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, ‘’Allah o günleri milletimize tekrar yaşatmasın. Vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimizi saygıyla ve minnet ile anıyoruz.

ŞEHİTLERİMİZİN BİZE EMANETİ

Onların emanetçileri olarak bizler de bu vatan için elimizden geleni yapmalıyız” dedi. Başkan Köşker’in ardından kürsüye gelen Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan ise konuşmasında, tarihimizde yer alan böylesi olayların unutulmaması gerektiğini dile getirdi. Programı tertip edenleri ve emeği geçenleri de konuşmasında tebrik eden Kaymakam Arslan, böylesi etkinliklerin birlik ve bütünlüğümüz için önemli olduğunu da sözlerine ekledi. Türk Dil ve Edebiyat Derneği Gebze Şubesinin katkılarıyla hazırlanan program da çok sayıda sanatçı sahne aldı. Sarıkamış’ı anlatan tiyatro oyunu ve belgesel film gösterimiyle sona eren programı takip eden Gebzeliler, emeği geçenleri ayakta alkışladı.