Roza Sanat Merkezi açıldı

  • 2015-01-08 11:45:26 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Roza Sanat Merkezi açıldı

Gebze’de bugüne kadar sanatın tiyatro dalında faaliyet gösteren Tiyatro Roza, Roza Sanat Merkezi ile sanatın diğer dallarına da kapılarını açarken yeni mekanının da açılışını gerçekleştirdi. Bayram Gündoğdu ile eşi Zuhal Gündoğdu tarafından kurulan Roza Sanat Merkezi tiyatronun yanı sıra drama, güzel sanatlara hazırlık, konservatuara hazırlık, gitar, bağlama, keman, piyano, ney, ritim, şan, resim, fotoğraf alanlarında da faal olacak. Kurslardan hem çocuklar hem de yetişkinler faydalanabilecek. Sanat merkezi bünyesinde hafta sonları canı müzik, ayda bir şiir ve edebiyat ile tiyatro üzerine söyleşiler de gerçekleştirilecek. Söyleşilerde gerek Gebze’den yerel sanatçı ve edebiyatçılar, gerekse tanınmış sanatçı, tiyatrocu, edebiyatçılar ve şairler ağırlanacak. Roza Sanat Merkezi üç katlı yeni mekanında Gebze’nin kültür sanat hayatı ile birlikte kentleşmesine önemli katkılarda bulunacak. Hacı Halil Mahallesi; Yeni Bağdat Caddesi, 1227 Sokak, No: 5/B adresindeki Roza Sanat Merkezi’ne 0262 642 22 99 – 0546 776 76 92 numaralı telefonlardan www.tiyatroza.com internet adresinden ve sosyal medyada  roza sanat merkezi ve tiyatroza adreslerinde de ulaşılabilir.

KURDELEYİ BİRLİKTE KESTİLER

Roza Sanat Merkezi’nin açılışına Gebze Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Mücahit Sak, Gebze Kent Konseyi Başkanı Gültekin Şenel, Darıca Belediyesi Kültür Müdürü Hüseyin Candemir,  AK Parti Gebze İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Yıldıztekin, Gölcük Sırf Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Cinemre, Gebze Bilkar Tiyatro Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Abbas Kırçıl, Era/Enbir Gayrimenkul sahipleri Birol Koç ve Ensar Katı, Basın İlan Kurumu Bayramoğlu Tatil Köyü Müdür Yardımcısı Gökhan Özdemir’in de aralarında bulunduğu bürokratlar, siyasiler, kültür sanat insanları, Roza Sanat Merkezi tiyatrocuları, kursiyerleri ve velileri katıldı.

 

ÜRETKENLİK VE PAYLAŞIM

 

Roza Sanat Merkezi’ni eşi Zuhal Gündoğdu ile birlikte Gebze’ye kazandıran merkez kurucusu ve Tiyatro Roza Genel Sanat Yönetmeni Bayram Gündoğdu 2007 yılından bu yanatiyatro alanında gösterdikleri faaliyetlerin ardından kültür sanatın diğer dallarında da yer almaktan mutluluk ve onur duyduklarını; ayrıca güzel sanatlara ve konservatuvara hazırlanan üniversite adaylarına yönelik olarak önemli bir hizmeti yerine getireceklerini kaydetti. Gündoğdu kültür sanat alanında hem üretkenliği hem de paylaşımı ilke edindiklerini belirtip bu anlamda düzenleyecekleri kültür sanat, edebiyat ve tiyatro ağırlıklı söyleşilerde zaman zaman ülkemizin önde gelen sanatçı, yazar ve şairlerini de ağırlayacaklarını kaydetti.