Sarıkamış şehitlerini anmak için yürüdüler

  • 2015-01-04 09:26:29 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Sarıkamış şehitlerini anmak için yürüdüler

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organizasyonuyla her yıl 4 Ocak’ta Sarıkamış’ta yapılan anma yürüyüşü bu yıl 81 ilde gerçekleştirildi. Kocaeli’ndeki anma yürüyüşü ise Gebze’de yapıldı.

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün organizasyonuyla düzenlenen anma yürüyüşü, Gebze’nin Gaziler Dağı’nda gerçekleştirildi. Anma yürüyüşüne Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Darıca belediye başkanı Şükrü Karabacak, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mücahit Sak, CHP Kocaeli Büyükşehir Meclis Üyesi Dilek Tan, AKP Gebze ilçe başkanı Hasan Soba, CHP Gebze ilçe yöneticisi Hikmet Koçoğlu, Gebze Kent Konseyi Başkanı Gültekin Şenel, Gebze Kars Ardahan Iğdır Dernek Başkanı Metin Baytöre çeşitli sivil toplum kuruluşunun temsilcisi, okul öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Yürüyüşün ardından Gaziler Dağı’ndaki Koru parkta anma etkinliği gerçekleştirildi. İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mücahit Sak, katılımcılara teşekkür ederek, önümüzdeki yıl etkinliğe katılımın çok daha fazla olacağını söyledi.