Herkes eğlendi, onlar direndi!

  • 2015-01-01 01:56:43 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Herkes eğlendi, onlar direndi!

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bir süre önce, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten atılan işçiler yeni yılı direnerek karşıladı. Hastane bahçesinde kurulu çadırdaki eyleme, Dev Sağlık-İş, Halkın Türkiye Komünist Partisi, İstanbul Kültür ve Sanat Merkezi ve İlerici Kadınlar Konferansı üyeleri de destek verdi.

Maltepe meydanında gece yarısı toplanan kalabalık, meşaleler yakarak eylem çadırına geldi. Daha sonra ise davul-zurna ve saz eşliğinde coşkuyla yeni yılı karşıladılar. İşten atılan işçiler ve destek verenler, birlik ve beraberlik örneği sergilediler.

İşçiler direnişe devam ediyor

 

İstanbul’da bulunan Dev Sağlık-İş’in sendikal faaliyet yürüttüğü Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bir süre önce işten atılan 98 işçi hastane bahçesine kurdukları çadırda direnişlerini sürdürüyorlar. İşyerlerinde çalışma koşullarının giderek ağırlaşması üzerine DİSK’e bağlı Dev Sağlık-İş Sendikası’na üye olan işçiler, çalışma saatlerinin kısaltılmasını ve yaptıkları iş kalemlerinin azaltılmasını ve ücretlerinin arttırılmasını istemiş, aralarında 18-20 yıllık işçiler ile engelli işçilerinde bulunduğu Dev Sağlık-İş üyeleri, sendikaya üye olduklarının ikinci ayında işten atılmıştı.