Kültür merkezi bitmek bilmiyor!

  • 2014-12-29 09:06:20 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kültür merkezi bitmek bilmiyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Dilovası şehir merkezinde kültür merkezi inşa ediyor. Kültür merkezinin inşaatının ne zaman biteceğini merak eden vatandaşlar, “Kültür merkezi bir türlü bitmek bilmiyor” dediler.

Dilovası Belediyesi’nin arka kısmında yapılan bina halkın sosyal ihtiyaçlarına hizmet verecek. Yapı, düğün salonu, kurslar, kahve evi bölümlerle aktif hale getirilecek. Kullanım açsından kültür merkezi Dilovası için cazibe merkezi olacak. Yapın ısı yalıtım ve doğrama diğer tesisat işleri devam ediyor. Çevre düzenlemesiyle modern bir ortam oluşturacak olan kültür merkezi şehre canlılık katacak. 11 bin 400 metrekare alan üzerine kurulan kültür merkezi bodrum, bodrum 1 zemin ve üç kattan oluşuyor. Binanın bodrum katı otopark olarak hizmet verecek. Bodrum ikinci katta amfi konferans salonu yer alıyor.

520 KİŞİLİK DÜĞÜN SALONU

 

Yapının zemin bir ve ikinci katlarında 520 kişilik düğün salonu bulunuyor. Yine bu katlarda 220 kişilik konferans salonu ve çok amaçlı salon yer alıyor. Binanın son katında ise KO-MEK, kütüphane ve kahve evi gibi sosyal alanlar bulunuyor. Kültür Merkezi’nin çevre düzenleme işi kapsamında yaya yürüyüş yolları yapılacak. Alan ağaçlandırılarak otopark giriş çıkış yolları düzenlenecek. Birinci katın arka bölümü iç teras şeklinde yapılacak.-2 katta idari ofisler, 272 kişilik konferans salonu ve gösteri salonu yer alacak.