Kocaeli, yatırım fakiri

  • 2014-12-26 10:18:37 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kocaeli, yatırım fakiri

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kandıra İlçe Örgütünün düzenlediği, Kandıra’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak Kandıra Muhtarlar Derneğini ziyaret eden Akar ve CHP heyeti, daha sonra vefat eden Rahime Biricik'in cenazesine katıldı.

Merhumenin ailesine sabır ve başsağlığı diledikten sonra Kandıra Belediyesi eski başkanları Kenan Evin ve Mustafa Öğren’i, Eski CHP İlçe Başkanı Muzaffer Yağız’ı,  Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ahmet Gödek’i,  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Şenol’u, Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şubesi ve Kandıra Muhtarlar Derneğini ayrı ayrı ziyaret eden Akar, ziyaretleri esnasında önemli açıklamalarda bulundu. Kocaeli’nin ülke ekonomisine katkı sıralamasında birinci olduğunu belirten Akar, buna rağmen Kamu yatırım sıralamasında Kocaeli’nin 80. sırada olmasını eleştirdi. Akar,“Kandıra’nın yıllardır gelişememesinin sorumlusu kentimizden çıkan bakanlardır. Sadece Kandıra değil, çoğu ilçemizde hizmet eksikliği vardır. Ben Kartepeliyim. Akşam 17.00’den sonra iğne vurdurabileceğimiz bir hastanemiz bile yok” dedi.

“GIDA OSB İŞSİZLİĞİ ÖNLEMEZ”

 

Kandıra’daki işsizlik sorununun Gıda OSB ile çözülemeyeceğini kaydeden Akar, “Gıda OSB, Kandıra merkezden uzak bir yere yapıldı. Kandıra’ya koysalardı Gebze ve Dilovası’nı geçerdiniz. Gıda OSB Kandıra’nın işsizliğini çözmez. Kocaeli de Posco yapılırken işsizliği azaltacağı söylenmiş ancak hiçbir etkisi olmamıştır. Kocaeli her yıl 50 bin nüfus artışı yaşarken işsizlik de çift haneleri bulmuştur” dedi.