Üniversite rektörü değişti

  • 2014-12-02 08:12:45 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Üniversite rektörü değişti

Kocaeli Üniversitesi'nde 2 dönem rektörlük yapan Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, görevini Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye devretti.

Üniversitenin Umuttepe Kampüsü'ndeki rektörlük binasında devir teslim töreni yapıldı. 2006 yılından bugüne üniversitenin rektörlük görevini sürdüren Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, huzurlu, bazen hüzünlü, çoğu zaman da sevinçlerle dolu bir 8 yılı geride bıraktıklarını söyledi. Prof. Dr. Komsuoğlu, "Kocaeli Üniversitesi’ni ülkemizde ve dünyada, tanınabilir, iyi şartlara sahip, eğitim kalitesi yüksek bir hale getirmeye çalıştık. Üniversitemizin bugünlere gelmesinde emeği bulunan başta rektör yardımcıları olmak üzere, genel sekreter, daire başkanları, öğretim üyeleri, öğretim elemanları, idari personel ve 77 bin öğrencimize teşekkür ediyorum. Yeni rektörümüze de görevinde başarılar diliyorum. Üniversitemizi daha da ilerilere taşıyacağına inanıyorum." dedi.

Prof. Dr. Hülagü ise "Kocaeli Üniversitesi kurucu rektörü Atıf Hoca'ya, deprem sonrası gösterdiği emeklerle adeta 2. bir kurucu rektör olan Baki Hoca’ya ve rektörümüz Sezer Hoca’ya üniversitemize gösterdikleri emek için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı. 

Herkese eşit, bir telefon mesafesinde olacağını söyleyen Prof. Dr. Hülagü, şunları kaydetti: "Üniversiteyi özgür düşünceye, bilime ve sanata önem veren bir yapıda yöneteceğiz. Efendilik etmek için değil, hizmet etmek adına bu bayrağı devralıyoruz. Üniversitemizin bayrağını daha ilerilere taşımak, Ulubatlı Hasan gibi Avrupa’nın burçlarına dikmek için çalışacağız."