KESK meydana inme hazırlığında

  • 2014-11-27 10:33:43 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
KESK meydana inme hazırlığında

KESK, Hükümetin 2015 bütçesinin savaş, yoksulluk ve talan bütçesi olduğunu belirterek meydana inmeye hazırlanıyor.

 

 

KESK şubeleri 2015 bütçesine karşı harekete geçmek için toplantılar düzenlemeye devam ediyor. MEG Yemek'te düzenlenen basın toplantısına KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak, SES MYK Üyesi Aylin Akçay, BES MYK Üyesi Şenol Köksal, Yapı Yol-Sen MYK Üyesi Nizamettin Orhan, Tüm Bel-Sen Genel merkez Yöneticileri Osman Şeheri, Mümtaz Başar, Yapı Yol-Sen Şube Başkanı Ethem Kartal, Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Suca Omurca, Tüm Bel-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş, SES Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
AKP OLUMSUZLUĞU GERİ PÜSKÜRTÜLECEKTİR
Programın açılış konuşmasını yapan KESK Dönem Sözcüsü Mustafa Yıldız, “Toplantımızın amacı KESK’in bütçe görüşmelerine dahil olmak için yol haritası çıkarmak. AKP ‘nin ülkede yarattığı zulme yoksulluğa ve işsizliğe karşı mücadele eden KESK bugün de ayaktadır. Mücadelemiz, AKP’nin karşımıza çıkardığı olumsuzluğu geri püskürtecektir” şeklinde konuştu.
SAVAŞ, YOKSULLUK VE TALAN BÜTÇESİ
Ardından konuşan KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak, 2015 bütçesinin savaş, yoksulluk ve talan bütçesi olduğunu söyledi. Toprak, "Halka ve kamu emekçilerine bir şey yoktur. Bu bütçenin gelirlerinin büyük bir bölümü halkın ödediği vergilerden oluşuyor. Bu yüzde 11 artırıldığı zaman yeni zamların geleceği ortaya çıkacaktır. Kamu emekçilerinin enflasyon farkı da ödenmemiştir. Sadece enflasyon farkı bile yüzde 4’tür” diye konuştu.
EYLEM TAKVİMİ
Eylem takvimi ile ilgili açıklama yapan Toprak, “24-30 Kasım tarihlerinde toplantılar yapılacak. 1-6 Aralık tarihleri arasında stant kurulup bildiri dağıtılacak. 8-12 Aralık tarihleri arasında iş yeri önünde basın açıklaması yapılacak. Aralık ayının ikinci veya üçüncü haftası merkezi miting yapılması planlanıyor. Birçok konfederasyon ile görüştük Hak İş’ten bugün cevap bekliyoruz. Disk ile görüştük olumlu cevap aldık. Türk İş ile daha görüşmedik. Kamu Sen kendi mitingini yapma kararı aldı. Memur Sen ile görüşmüyoruz” dedi.