Bahar K. Erdoğan yazdı...

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bahar K. Erdoğan yazdı...

www.41gebze.com, yazar ailesine yeni isimler ekledi. Bunlardan birisi, deneyimli gazeteci Bahar Kaymakçı Erdoğan. 1996 yılından bu yana gazetecilik yapan Bahar Kaymakçı Erdoğan, 7 yıl Hürriyet Gazetesi'nde, 10 yıl da Dünya Gazetesi'nde çalıştı. Oğlunun vefatı nedeniyle bir süre gazeteciliğe ara veren Bahar Kaymakçı Erdoğan, gazeteciliğe ve basın dünyasına yeniden adım atmaya karar verdi. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nde de başkan yardımcılığı görevini sürdüren Erdoğan, bundan böyle 41gebze.com okurları için yazacak. 

 

İşte Bahar K. Erdoğan'ın ilk yazısı :

 

MERHABA...

1996 yılında başlayan ve 7 yıl süren Hürriyet Gazetesi’ndeki muhabirlik hayatım 10 yıl Dünya Gazetesi Kocaeli Temsilciliği’nde devam etti. Ancak 5 ay önce canımdan can olan oğlumu kaybetmenin verdiği acıyla ara verdiğim mesleğime farklı bir platformdan da olsa tekrar geri dönmenin mutluluğunu yaşıyorum.

 

Ne mutlu ki bana ne çok sevenim ve gerçek dostlarım varmış. Hepsi de söz birliği yaparcasına ‘kabuğuna çekilmek sana yakışmazdı’ diyerek ellerimden tuttu. Ne kadar teşekkür etsem azdır hepsine.Teşekkür listem oldukça kabarık…Her zaman gerek telefonla arayarak gerek gelerek desteklerini esirgemeyerek beni ayakta tutan Cemal Kaplan abime, kadim dostum  Halit Yılmaz, Çetin Gürol, Hakan Süer, İbrahim Gürsel, Bülent Ekinci… diye liste uzaaar gider…

Ve tabi ki desteğinin yanı sıra bana burada bir köşe ayıran Levent Altun ve de her zaman destekçim olan eşim Levent Erdoğan iyi ki varsınız…

 

Geçtiğimiz hafta yapılan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin kongresinde Cihan Baylan ile benim de içinde bulunduğum Çetin Gürol’un listesi yarıştı. Dostluğun kazandığına inandığım kongreden 100 oy farkla uzun ve zorlu bir yola girmiş olduk. Mesleğe ilk başladığım günden bu yana her zaman kentte dürüst ve titizlikleriyle öne çıkan Çetin Gürol, Hakan Süer, İbrahim Gürsel ve Levent Altun, geçtiğimiz dönem birlikte çalıştığımız Cüneyt Türesin, yeni tanımama rağmen beyefendiliğiyle öne çıkan güçlü kalemlerden Mevlut Soysal, Sercan Özden, Erol Kaçmaz,  Nebiye Azak, Aysegül Kalaycı, neşeli kişiliği ile Recep Şeyhoglu ve İnternet gazeteciliğini temsilen Ahmet Yavuz ile yönetime seçildik.  Deyim yerindeyse gerçekten seçilmiş insanlar olarak, zıt fikirlerde olmamıza rağmen birbirinden değerli ve uyumlu bir yönetim olmanın gururuyla meslektaşlarımız için farklı projelerle gümbür gümbür geliyoruz.

 

İlk amacımız 16 Ocak Basın Onur Günü’nü çok geniş katılımla kutlamak. 16 Ocak, hem Kocaeli hem de Türk basını için çok önemlidir.

Mustafa Kemal Atatürk, 16 Ocak 1923 yılında Kurtuluş Savaşı’nda kendisini destekleyen Türk edebiyatının ileri gelen gazeteci ve yazarlardan Velit Ebuzziya, Ahmet Emin Yalman, Fatih Rıfkı Atay, Suphi Nuri İleri, Yakup Kadri Karaosmanoglu, İsmail Mustak Mayakom, Halide Edip Adıvar, Dr.Adnan Adıvar ile İzmit İleri Gazetesi Muhabiri Kılıczade Hakkı Bey ve Hilal-i Ahmer Başkanı Hamıt Bey’in katılımıyla ilk ve tek basın toplantısını düzenlemiş, Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları meclis içindeki ve dışındaki farklı fikirleri ve 29 Ekim 1923’de ilan edilen Cumhuriyet’in halka duyurulmasını öngörmüştü.

Cumhuriyet’in ilk temellerinin atıldığı kentimizde 16 Ocak, günümüze kadar Kocaeli ve Türk Basının ayrı bir önemi oldu. Bizim de yönetim olarak ilk amacımız Basın Onur Günü olarak da kutlanan 16 Ocak’ta farklı projelerle farklı bir soluk getirmek. …ve hayata geçirilmeyi bekleyen sürpriz projeler. Bizi izlemeye devam edin =))

 

 

Sevgiyle kalın…