Gençler açılmasını sabırsızlıkla bekliyor

  • 2014-11-21 08:11:32 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gençler açılmasını sabırsızlıkla bekliyor

Darıca Gençlik Merkezinin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu, gençlerin serbest zamanlarını ilgi istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerini sağlayacak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle yönlendirmek ve yetiştirmenin hedeflendiği spor merkezinin yaklaşık 2 ay sonra hizmete gireceğini söyledi.

 

Darıca Bağlarbaşı mahallesi körfez caddesi üzerinde Şubat ayı içinde temeli atılan Gençlik Merkezi inşaatı devam ediyor. Kaba inşaatı biten iç bölümlerde çalışmaların devam ettiği Gençlik Merkezi hakkında A.A Muhabirine bilgilendirmede bulunan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu, merkezin gençler için çok güzel fırsat olacağının altını çizdi. Tatoğlu, ‘’sadece sportif aktivitelerle değil, aynı zamanda sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de gençlerimizin gelişimine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Yaklaşık 2 gibi bir zaman içinde tamamlanarak hizmete girmesi planlanan Gençlik Merkezinde; Sosyal ve Kültürel Faliyetler (Diksiyon, hızlı okuma, halk oyunları, step- aerobik-plates, bağlama, gitar, ney, keman, İngilizce) El Sanatları (resim, el nakışları, tezhip sanatı, ahşap boyama) Bilgi teknolojileri (bilgisayar kullanımı, hızlı klavye kullanımı) gibi kurslar da yer alacak. Hikmet Tatoğlu merkez ve kursların amaçları hakkında şu bilgileri verdi; ‘’

 

Bu kurslarla amaç;

Gençlerin serbest zamanlarını ilgi istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerini sağlayacak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle yönlendirmek ve yetiştirmek. Gençlerin Atatürk İlkeleri doğrultusunda, ülkesine ve milletine yararlı, araştırıcı, yaratıcı, birleştirici yeteneklerini geliştirmek ve toplumsal hayata gönüllü olarak katılmalarını sağlamak. Gençlik merkezleri bünyesinde kurulacak gençlik kulüpleri vasıtasıyla bağımsız gençlik teşkilatının oluşumunu sağlamak, Diğer illerdeki Gençlik Merkezleri üyeleri ile birlikte sorumluluk üslenmek ve farklılıklara hoşgörü ile bakmak gibi demokrasinin temeli olan davranış ve düşünüş kalıplarını kazandırarak, olumlu bir sosyal kişilik geliştirmeklerine katkıda bulunmak. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle gençlerin ruh ve beden sağlıklarını korumak, milli ruh ve beraberlik duygularını güçlendirmek. Gençlerin kültürel ve psiko-sosyal ihtiyaçlarına cevap vererek, sorumlu bir kişilik geliştirmesini sağlamak ve zararlı alışkanlıklardan korumak. Bilgi ve becerilerini arttırmak, Gençlerin problemlerine yardımcı olmak, rehberlik ve danışmanlık yapmak.’’

 

Himet Tatoğlu, 1380 metrekarelik alanda yapımı devam eden Gençlik Merkezinin toplam maliyetinin 1 milyon 783 bin TL olduğunun da belirtti.