Darıca da şampiyonluk havası esmeye başladı

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca da şampiyonluk havası esmeye başladı

Türkiye 3’ncü lig 1’nci grupta lider Zonguldak Kömürspor’un ardından 24 puanla ikinci sırada yer alan Darıca Gençlerbirliği’nde yüzler gülüyor. Özellikle son haftalarda alınan seri galibiyet ve oynanan futbol futbolseverleri oldukça memnun ederken ilçede daha şimdiden şampiyonluk havası esmeye başladı. Futbolseverler dev bayrak ve afişlerle şehir merkezini donatırlarken bu hafta Darıca İlçe Stadında oynanacak Manavgatspor maçındada görsel şova hazırlanıyorlar.

Öte yandan Darıca G.B. de Pazar günkü Manavgat maçı hazırlıkları devam ediyor. Teknik Direktör Özgür Vurur yönetiminde sabah yapılan antrenman 1 saat 30 dakika sürdü. Düz koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan antrenman istasyon çalışmasıyla devam etti. Top kapma ve pas çalışmasıyla devam eden antrenman, yarı saha yapılan çift kale maçla devam etti. Antrenman futbolcuların bireysel çalışmasıyla sona erdi.

 

Bu arada geçen hafta Batman Petrolspor maçı ile kariyerinde 100’ncü maçına çıkan kaleci Ersin arkadaşları tarafından da tebrik edildi. Türkiye liglerinin 3 golle en az gol yiyen kalecisi olan Ersin, başarısında takım arkadaşlarının da büyük katkısı olduğunu belirterek amacının bu ünvanı devam ettirerek Darıca G.B’ni şampiyon yapmak olduğunu söyledi.

Darıca G.B. Futbol Direktörü İlter Kasap’ta ligin nağmağlup takımı olarak son 4 haftada yakaladıkları çıkışın bir tesadüf olmadığını söyledi. Sezon başında hem teknik hem de futbolcu yapılanmasını gerçekleştirdiklerini yenilerle eskilerin çok iyi kaynaşarak  iyi bir takım haline geldiklerini söyleyen Kasap, play off oynamadan 2’nci lige çımayı hedeflediklerini bunun için taraftarların her zamanki desteğine ihtiyaç olduğunu ifade ederek taraftarlara çağrıda bulundu ve Pazar günkü Manavgatspor maçında tribünleri yine doldurarak takımlarını desteklemelerini istedi.

 

Törk’ten takıma baklava jesti

 

Darıca Gençlerbirliği’nin başarılı yöneticilerinden Yakup Törk, takımın antrenmanı izleyerek, sarı yeşilli futbolculara baklava ikramında bulundu. Antrenman sonrasında teknik ekiple sohbet eden Törk, takımın son durumuyla ilgili bilgiler alarak, gelecek hafta oynanacak olan Manavgatspor maçı için başarı dileklerinde bulundu. Batman Petrolspor karşısında alınan 1 puanın önemine vurgu yapan Törk, takımın ligdeki konumunun Darıca Gençlerbirliği camiasını mutlu ettiğini söyledi.