Kulaçlar bu kez denizde yarışacak

  • 2013-08-15 09:36:14 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kulaçlar bu kez denizde yarışacak

Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonası başlıyor. İlk yarış 18 Ağustos Pazar günü Kandıra Cebeci Halk Plajı’nda gerçekleştirilecek. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Yüzme İl Temsilciliği işbirliğinde gerçekleştirilecek olan yarışlara katılmak isteyenler için başvuru süresi Cuma günü sona eriyor.

Yüzme yarışlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Vatandaşların yanı sıra yarışlarda Milli Takım sporcuları da kulaç atacak. Yarışların açık suda olması sporcular için ayrı bir önem taşıyor. Havuzdakinden farklı olan açık sudaki yarış bir sporcuya kondisyon ve motivasyon anlamında önemli katkı sunuyor. Zira açık suda yarışan yüzücü bir anlamda tabiatla mücadele verdiği için dayanıklılığı ve navigasyon yeteneği ciddi anlamda denenmiş oluyor.

Kandıra Cebeci Yarışı tüm kategoriler için bin metre, Darıca Bayramoğlu ve Karamürsel Altınkemer yarışları ise tüm kategoriler için 2 bin metre mesafede yüzülecek. Yarışlara, 12-14; 15-18; 19-25; 26-35; 36-45 ve 46 yaş üstü yüzücüler katılacak. Bu 6 farklı yaş kategorisi kadın-erkek grupları eklendiğinde 12 olarak belirlenecek.