Kaplan'ın yoğun mesaisi

  • 2014-11-17 11:49:13 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kaplan'ın yoğun mesaisi

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal kaplan, hafta sonunu çok yoğun bir çalışma programıyla tamamladı. Irak’tan geldikten sonra ayağının tozuyla Ankara’dan Gebze’ye gelen Milletvekili Kaplan, Cumartesi gününü Gebze bölgesindeki mahallelerde esnaf ve kahve toplantılarıyla tamamladı.

Pazar günü ise sabahın ilk saatlerinden gece yarısına kadar Kocaeli’nin neredeyse tüm ilçelerinde, örgütlerin düzenlemiş olduğu toplantılara katıldı.

İlk olarak CHP Kocaeli Milletvekilleri Hurşit Güneş, Haydar Akar ve il başkanı Yalçın Kuşkan ile birlikte Derince ilçe Örgütü’nün düzenlediği kahvaltılı danışma kurulu toplantısına katılan Milletvekili Kaplan,  daha sonra ise Çayırova’da bir partilinin cenaze törenine katıldı.

 

Darıca’da aşure etkinliği

 

Kaplan, daha sonra CHP Darıca Kadın kolları tarafından ilçe başkanlığında aşure etkinliği ve ardından düzenlenen toplantıya katıldı. CHP Kocaeli Milletvekilleri Hurşit Güneş ve Haydar Akar’ın yanı sıra il başkanı Yalçın Kuşkan, il yöneticileri Müzeyyen Topçu Tan, Ahmet Özmet, Semra Başlak’ın da katıldığı toplantıda konuşan Kaplan, “2015 seçimlerinin hem Kocaeli hem de Türkiye için çok önemli olduğunu vurgularken, CHP’nin bu seçimlerde başarılı sonuç alması için çok çalışmak gerektiğini söyledi.

 

 

Hereke ve Çamlıtepe ziyaretleri

 

Kaplan, Darıca’daki toplantının ardından Haydar Akar ve Yalçın Kuşkan ile birlikte CHP Körfez İlçe Örgütü’nün organize ettiği programlara katılarak, Çamlıtepe ve Yukarı Hereke’de vatandaşlara  hedefleri aktardı, mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi.

 

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP seçimden seçime geliyor algısının hala devam ettiğini, bunu kırmak için gayret gösterdiklerini belirterek, “İnancı farklı olan kişileri, siyasi düşüncesi farklı olanı ötekileştirmiyoruz. Ayrışma istemiyoruz. Temel hedefimiz bu” dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar da, Tarhan’ın istifası için “Fazla büyütmeye gerek yok” yorumunu yaptı. Akar, seçimden seçime geldikleri eleştirilerini de kabul etmediğini söyledi, “Bir tane AKP vekilini görmezler ama AKP’ye oylar yığılır. CHP’li vekiller Türkiye’nin her yerinde. Vatandaşın her sıkıntısında CHP var” diye konuştu.