Ambulanslar şoförleri ile birlikte kiralandı!

  • 2014-11-17 07:44:51 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
 Ambulanslar şoförleri ile birlikte kiralandı!

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, İl genelinde 18 Adet Ambulansın sürücüleri ile kiralanması yönüne gidilmesini eleştirdi.

 

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker Gebze, Darıca, Cayırova, Dilovası 112 Acil Sağlık İstasyonları Temsilcileri ile toplantı yaptı.

 

Toplu Sözleşme Kamu Çalışanları İçin Büyük Önem Arz Etmektedir

Türk Sağlık Sen Kocaeli şube başkanı Ömer Çeker 112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarının tespit edilerek  çözüme kavuşturulması için Gebze, Darıca, Cayırova, Dilovasında faaliyet gösteren 112 Acil Sağlık İstasyonları Temsilcileri ile toplantı yaptı. Tertiplenen toplantıya Serkan Taşcı, Dilek Yılmaz, İlker Yılmaz, Yaşar Çelik, Engin Koç, Engin Akpınar, Havva Yıldırım Güler ile birlikte Gebze Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Mustafa Kılıç ta katıldı. Toplantıda Şube başkanı Ömer Çeker sendikal mücadelenin önemi hakkında, çalışma hayatındaki son değişiklikler, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde Ambulansların Şoförleri ile birlikte özel sağlık kuruluşlarından hizmet alımı  suretiyle karşılanması  yönüne gidilmesi, 2015 yılında yapılacak toplu sözleşmenin 2016 ve 2017 yılarını kapsayacağını yönünde temsilcileri bilgilendiren Çeker 2015 yılında yapılacak toplu sözleşme kamu çalışanları için büyük önem arz etmektedir Dedi.

 

İlimizde 18 Adet Ambulansın Sürücüleri İle Kiralanması Yönüne Gidilmesi

Toplantı sonunda bir eğelendirmede bulunan  Şube başkanı Çeker; 112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarının tespit edilerek çözüme kavuşturulması adına önemli bir toplantı gerçekleştirmiş olduk. Diyen Çeker; 112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanları yarınlarından kaygılıdırlar. İlimizde 18 Adet Ambulansın sürücüleri ile kiralanması yönüne gidilmesi çalışanlarda gelecek korkusunu daha da tetiklemiş olduğunu tespit ettik.  Bu gün ambulansların şoförleri ile  birlikte kiralanmış olması ilerleyen yıllarda  ambulansların tüm personel “doktor, Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramedikler” ile birlikte kiralanacak anlamına gelmektedir. Dedi.

 

Ambulanslar Şoförleri İle Birlikte Kiralanarak Hizmet Alımı Yönüne Gidilmiştir

Açıklamaları sürdüren Çeker; Kocaeli de Ambulanslar şoförleri ile birlikte kiralanarak Hizmet alımı yönüne gidilmiştir. Diyen Çeker; Yapılan bu işlemin adı özelleşmedir. Konuyu derinlemesine inceleyeceğiz  gerekirse konuyu yargıya taşımakta tereddüt  etmeyeceğiz. Yapılan bu kiralama işlemi 112 Acil Sağlık Hizmet Çalışanlarının var olan sıkıntılarını unutturmuştur. Diyen Çeker; 112 İstasyonlarının temizliğini personele yaptıran, personelin yemek sorununu çözemeyen bir anlayışın, ambulansları şoförleri ile birlikte hizmet alımı yaparak özelleştirmesini anlamak mümkün değildir. Dedi.

 

Sorunların Çözümü İçin Gayret Sarf Edeceğiz.

 Başkan Çeker; Devlet Acil Tıp Teknisyenlerini ücretsiz şoför olarak kullanıyordu, Kamu da yeterli ambulans olduğu halde yapılan işlemi anlamak mümkün değildir. Diyen başkan Çeker; Yapılan bu özelleşme ile ATT’ler pasifize edilmiştir. Dedi. Çeker; 112 Acil Sağlık Hizmet  İstasyonların da çalışanların sorunları her gecen gün artmaktadır. Sorunlar ile ilgili gerekli tespitlerimizi  sendika olarak bu toplantı ile yaptık. Ertesi gün Kocaelinde faaliyette bulunan diğer istasyon temsilcisi ve çalışanları ile toplantı yapacağız. Toplantı sonrası sendika olarak sorunların çözümü için gayret sarf edeceğiz. Dedi.