AKP'de 2. Sultan vakası

  • 2014-11-16 11:24:36 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
AKP'de 2. Sultan vakası

AKP genel merkezinin tek liste ile seçim ısrarına rağmen büyük bir cesaret örneği göstererek AKP Kartepe ilçe başkanlığına aday olan Hatice Bilecen yapılan baskılara rağmen geri adım atmadı. Bilecen'in adaylığına tepki gösteren il başkanı Mahmut Civelek, parti üyelerinin genel merkezin kararına saygı duyması gerektiğini belirterek 'Hem partiliyim diyecek hem de genel merkez kararına karşı çıkacaksın. Yok böyle şey.'dedi. Ancak daha önceki kongrelerde olduğu gibi Bilecen'in listesinde yer alan isimlere baskı uygulandı ve listede ismi bulunan bazı kişiler listeden çekildi.

Hatice Bilecen`in hazırladığı beyaz listede ismi bulunanlar üzerinde baskı uygulamaya başladı. Bu baskılar üzerine listedeki bazı simler çekilmedi. Daha sonra parti yönetimi ve kongre divanı, Hatice Bilecen listesinin eksik olduğunu belirterek seçime alınmayacağını açıkladı. Büyük direniş göstermesine, geri adım atmamasına rağmen seçime giremeyen Bilecen salondan ayrılırken ortalık karıştı. Ancak sonuçta parti yönetiminin isteği oldu, seçim tek liste ile yapıldı.

 

SULTAN ÖZTÜRK DE ADAY OLMUŞTU

 

Hatrılanacağı üzere AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığına aday olan, ancak İl Teşkilatının desteklediği Oya Tuncel`e karşı seçime sokulmayan Sultan Öztürk, daha sonra Gebze ilçe başkanlığına aday olmuş ancak tek listede ısrar eden parti yöneticilerin baskıları sonrası Öztürk'ün listesinde bulunanlar tek tek çekilmek zorunda kalmıştı. Büyük bir cesaret örneği gösteren ancak seçimlere sokulmayan Sultan Öztürk partiden de  ihraç edilmişti.

 

SIRADA GEBZELİ HATİCE VAR

 

 

Kartepe’de Hatice Bilecen’in ardından Gebze’de de Hatice Ayder’in Gebze ilçe başkanlığına aday olacağı ifade ediliyor. Ayder’in adaylığıyla benzer durumların yaşanacağı da yine konuşulanlar arasında.