‘’ Darıca Yarı Maratonu Dünya da tanınır oldu’’

  • 2014-10-13 01:45:59 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
‘’ Darıca Yarı Maratonu Dünya da tanınır oldu’’

Hafta sonu gerçekleştirilen, binlerce yerli ve yabancı sporcunun yanı sıra yaşlısı genci sporseverlerin yarıştığı Uluslararası Darıca Yarı Maratonu ve halk koşusunun yankıları devam ediyor. Her geçen yıl daha da profesyonelleşen organizasyon ve tanıtımla artık dünyada ilk 10’da yer alan sporcular maraton için Darıca’ya geliyor. Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da Uluslararası Darıca Yarı Maratonu ve halk koşusunun Dünya organizasyonları arasında yer aldığını söyledi.

 

www.41gebze.com haber sitemize organizasyon hakkında görüşlerini açıklayan Çintimar Uluslararası Darıca Yarı Maratonunun artık dünya atletizm organizasyonlarında yer almaya başladığını ifade etti;Fatih Çintimar şunları söyledi. ‘’4’ncüsü düzenlenen  Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nun Türkiye’deki yarı maraton ve organizasyonlar içerisinde en güzellerinden birisi. Geçen yıl 1000 civarında katılım varken bu yıl 1500 civarında olması, üstelik yarışmacılar arasında Dünyada ilk on içinde yer alan sporcunun burada yarışması bu organizasyonun ne kadar önemli olduğunu göstermekte.  Dünya çapındaki sporcuları burayı getirmek için organizasyonun tanıtım ve çekiciliği olması lazım. Bu organizasyonda bunun bir göstergesi. Darıca bunu sağladı.

 

Hem sporun hem halkın iç içe olması ve bunlarında yerel yönetimler eliyle yapılması bizim içinde çok önemli. Bizde atletizm federasyonu olarak katkımızı koyarak uluslar arası takvime koyarak ve de teklif ederek bu organizasyonun daha büyük hale gelmesi için çalışıyoruz. Darıca kulüplerde Avrupa Şampiyonu oldu, Darıca ligde birinci durumdalar. Bu şekilde bitirirse zaten Avrupa Şampiyonluğunu kazanmış olacak. Böyle şampiyonluğu Cumhurbaşkanımızın takip ediyor olması Darıca açısından çok önemli çünkü şampiyon olduktan 3 gün sonra kendilerini kabul etmiş olması da çok önemli.’’