Otoyol da çile başladı

  • 2014-10-02 09:22:16 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Otoyol da çile başladı

5 günlük Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenlerin oluşturduğu trafik, TEM Otoyolu Kocaeli kesiminde adım adım ilerliyor. Sürücüler "Dur kalk" ilerliyor.

TRAFİK "DUR KALK" İLERLİYOR

Tatilcilerin öğle saatlerinden itibaren yola çıkmasıyla birlikte Kocaeli TEM Otoyolu'nun İstanbul yönüne trafik akışı yoğunluğu zirveye ulaştı. Araç sürücüleri, İstanbul'dan Ankara yönüne 'Dur kalk' ilerliyor.

ANKARA-İSTANBUL YÖNÜ AKICI

Özellikle İzmit Batı Kavşağı'ndan itibaren viyadük ve tünellerin olması, yolun zaman zaman iki şeride düşmesi nedeniyle bu mevkilerde sürücüler, çok yavaş ilerlemek zorunda kalıyor. Ankara'dan İstanbul yönüne ise akıcı bir trafik olduğu görüldü.

DÜZCE KİLİTLENDİ

Öte yandan TEM otoyolunun Düzce kesiminde, Kurban Bayramını memleketlerinde geçirmek için yola çıkan sürücüler yoğunluğa neden oluyor.

Sürücülerin mesai bitiminin ardından yola çıkmasıyla otoyolun Ankara istikametinde, Kaynaşlı, Sarıçökek, Bakacak, 1'nci, 2'nci ve 3'üncü viyadükler ile Bolu Dağı Tüneli arasında araç yoğunluğu arttı.

POLİSTEN "KEMER" UYARISI

Otoyolda polis ve Karayollarına bağlı ekipler, güzergah boyunca ring halinde bulunarak sürücülere aşırı hız, yakın takip, emniyet kemeri konusunda uyarılarda bulunuyor.Yoğunluğun, ilerleyen saatlerde ve yarın artarak devam edeceği beklendiği bildirildi.