Alkışlar Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Alkışlar Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı İşbirliğinde 26–27 Eylül 2014 tarihleri arasında Şanlıurfa’da düzenlenen“8. Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları” etkinliği kapsamında Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı “ Oyuncaklar Hayat Bulsun “ projesi ile iyilik ödülüne layık görüldü.

Türkiye’deki tüm Vakıfların uyguladığı projeler arasından seçilen ve iyilik ödülü almaya hak kazanan“Oyuncaklar Hayat Bulsun” isimli proje, Nisan ayında uygulanmış , Gebze Center AVM içine kurulan dev oyuncak kumbarası ile oyuncak bağışları toplanmıştı. Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, toplanan bu oyuncakları, kimsesiz çocuklara, engelli çocuklara, köy okullarında okuyan çocuklara, roman mahallesinde yaşayan çocuklara ve Otistik Çocuklara dağıtımını sağlamıştı.

“ Oyuncaklar Hayat Bulsun” projesi ile hem İlçe’deki tüm kurum ve kuruluşlarının, Sivil Toplum örgütlerinin, hem de sivil vatandaşların dayanışmasını sağlamak hem de yoksul bölgelerdeki ( kimsesiz ve engelli çocuklar başta olmak üzere) ve yardımlarından faydalanan çocukların mutlu olmasını sağlamak amaçlanmış ve başarıya da ulaşmıştı.

 

26 Eylül 2014 Cuma günü Şanlıurfa Nevali Otelde düzenlenen  törene Başbakan Yardımcısı Yalçın AKDOĞAN, Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK,  Sosyal Yardımlar Genel Müdür V. Ümit GÜNER, , Urfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Urfa Valisi İzzettin KÜÇÜK’ün katıldığı ödül törenine Gebze adına Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İpek ÇULHA katıldı. İpek Çulha Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdür Vekili Ümit GÜNER’in elinden ödülü aldı.