Herkes bu maçı bekliyor!

  • 2013-08-10 11:33:26 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Herkes bu maçı bekliyor!

2012-2013 Spor Toto Süper Lig Şampiyonu Galatasaray ile 2012-2013 Ziraat Türkiye Kupası'nın sahibi Fenerbahçe arasında bu akşam oynanacak TFF Süper Kupa maçı öncesi, Galatasaray Teknik Sorumlusu Ümit Davala, Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal ve takım kaptanlarının katılımıyla ortak basın toplantısı düzenlendi. Kayseri'de karşılaşmanın oynanacağı Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadındaki basın toplantısında önce Galatasaray kaptanı Selçuk İnan, Fenerbahçe kaptanı Belözoğlu daha sonra da Fatih Terim'in cezası nedeniyle Galatasaray Teknik Sorumlusu Ümit Davala ile Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal birer konuşma yaparak soruları yanıtladı.
Basın toplantısına ilk olarak iki takımın kaptanı Selçuk İnan ve Emre Belözoğlu birlikte geldi. İki kaptan açılış konuşmalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı .

Fenerbahçe'nin tecrübeli kaptanı Emre Belözoğlu, basın toplantısında şunları söyledi; "Son 2 senenin ligi ve Avrupa Kupalarını domine etmiş iki takımın maçı olacak. Derbilerin havası hep farklıdır. Ben de Selçuk gibi futbolun kazanmasını diliyorum. Kaybedenin kazananı alkışlayacağı bayram havasında bir maç olmasını diliyorum.”
Galatasaray kaptanı Selçuk İnan ise şöyle konuştu; "Süper kupa maçı biz oyuncular için çok önemli İki şampiyonun kazandığı final. Bu kupayı kazanan lige daha özgüvenli başlıyor. Bizim hedefimiz de kupayı kazanmak.”

İki kaptanın ardından teknik adamların basın toplantısı başladı. Ersun Yanal ve Ümit Davala kaptanlarda olduğu gibi aynı anda salona geldiler. Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal da şu ifadeleri kullandı; "Güzel bir kentte birlikteyiz. Futbolunu güzel alacağı sıcak bir akşam yaşayacağız. Öncelikle centilmenliğin hakim olduğu güzel bir maç geçmesin diliyorum.

Galatasaray Teknik Sorumlusu Ümit Davala da şöyle konuştu; "Camia olarak futbola hoşgörü ve sevginin hakim olmasını diliyoruz.”