Vatan size minnettar

  • 2014-09-19 07:09:59 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Vatan size minnettar

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Sakarya Meydan Muharebesi'nin ardından aldığı Gazilik unvanının yıl dönümü olan 19 Eylül Dünya Gaziler Gününün 93. yılı Gebze’de düzenlenen törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen programa Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Bulut, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze İlçe Emniyet Müdürü, Güner Yılmaz, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Gazi Önder Kılınçaslan, dernek üyeleri, ve sivil toplum örgütleri katıldı. Atatürk anıtına Çelenk sunumu ile başlayan tören daha sonra yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile devem etti.

“ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE MİNNET BORÇLUYUZ”

Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Gazi Önder Kılınçaslan günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Gazi Önder Kılınçaslan yaptığı konuşmada şunları söyledi; “ Dünyanın hiçbir yerinde uğrunda bizim vatanımız kadar can verilmiş kan dökülmüş bir toprak parçası yoktur. Biz bu toprakları vatan yapmak için bin yıldır savaşıyoruz. Tarihimizde baktığımızda Alpaslan’dan Atatürk’e kadar uzanan çizgide milyonlarca şehidin ve gazinin hatırası ile kucaklaşırız. Bizler varlıklarımızı devam ettirmek için başkalarının akıl vermesini değil kendi gücümüze güvenmeliyiz. Ben başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere vatan için toprağa düşen ve şuan hayatta olan gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

 Yapılan konuşmalar sonrasında Gebze Kent Meydanı’nda bulunan sivil toplum merkezinde gazilere ve konuklara kahvaltı ikramında bulunuldu.