Bilgi Evlerinde eğitim seminerleri

  • 2014-09-09 10:11:32 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bilgi Evlerinde eğitim seminerleri

Darıca Belediyesi Kütüphane İşleri Müdürlüğü ve Nüans Eğitim Kurumu arasında yapılan eğitim hizmeti sözleşmesi kapsamında  Darıca Belediyesi Bilge Evleri öğretmen, öğrenci ve velilerine  eğitim seminerleri düzenleniyor.

 Eğitimlerde iletişim, motivasyon, akademik başarının arttırılması gibi konularda eğitimler verilecek. Bu eğitimler kapsamında Nüans Eğitim Kurumu Eğitimcileri Uzm. Psk. Dan. M.Hakan İŞLEK ,  Psk. Dan. Furkan ÖGE, Psikolog Esra ATMACA, ve Mehmet Fatih İŞLEK’in katılımları ile bilgi evlerinde devam eden öğrenci velilerine yönelik “ÜSTÜN POTANSİYELLİ ÖĞRENCİLERİN KEŞFİ” konulu konferans düzenlediler.

ÜSTÜN ZEKALI ÖĞRENCİLER TESPİT EDİLECEK

 

Öğrencilerin zihinsel gelişimleri için anne ve babaların evde almaları gereken tedbirlerin konuşulduğu konferansta içinde bulunduğumuz zaman dilimindeki teknolojik gelişimlerin çocuklarımız için neleri engelleyebileceği belirtildi.Konferansta  öğrencilere uygulanacak eğitimlerden sonra  yapılacak olan ölçme ve değerlendirme testleri neticesinde üstün zekalı öğrencilerin tespit edilmesi ve bu öğrencilere yönelik çalışmaların yapılması planlanıyor. Keşfedilen öğrencilere Darıca Belediyesinin bilgi evleri bünyesinde hazırlayacağı özel performans sınıflarında eğitim imkanı sağlayacağı belirtilirken seminer sonunda veliler memnuniyetlerini ifade ederek yetkililere teşekkür ettiler.