CHP'de kurultay heyecanı / Levent Altun-Ankara

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'de kurultay heyecanı / Levent Altun-Ankara

Levent Altun – Ankara

Cumhuriyet Halk Partisi, 18.Olağanüstü Kurultayı bugün Ankara’da başlayacak. ATO Congresium Salonu’nda gerçekleştirilecek olan kongrede mevcut genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce genel başkanlık için yarışacak. 2 gün sürecek olan kurultayın ilk gününde genel başkan seçimi ve tüzük değişikliği yapılacak. İkinci gün ise parti meclisi belirlenecek.

Kocaeli tam kadro Ankara’da

3 bin kişilik salonda yapılacak kongrede 1216 kurultay delegesi oy kullanacak. Kocaeli’den 21 kurultay delegesi de oy kullanmak için Ankara’ya geldi.  Kocaeli heyeti içinde CHP Kocaeli milletvekilleri Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar ve Hurşit Güneş, İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Gebze ilçe başkanı Sedat Tatar, Darıca ilçe başkanı Selman Kösali, Çayırova ilçe başkanı Rasim Meriç ve diğer kurultay delegeleri de yer aldı.

Yemeğe, CHP’nin geçtiğimiz yerel seçimlerde Kocaeli büyükşehir belediye başkan adayı Tahsin Tarhan’ın yanı sıra, Gebze bölgesinden kurultay delegeleri Kemal Ergün, Mehmet Sarıtoprak, Kıymet ayan da Ankara’ya gelenler arasında yer aldı.

Genel başkanlık yarışının yanı sıra Parti Meclisinin de belirleneceği kurultayda Kocaeli bölgesinden İl başkanı Yalçın Kuşkan ile Haydar Akar’ın adı geçiyor. Genel başkanı destekleyen bu isimlerin Parti Meclisi’ne girme olasılıklarının ağır bastığı ifade ediliyor. Öte yandan Fatma Gediksiz ile Ehlinaz Torun’un PM üyeliği için başvuru yaptığı biliniyor.

 

Kurultay öncesi partinin üst yöneticileri ve delegeler Ankara’nın Çankaya ilçesindeki bir restoranda yemek yiyerek kurultay öncesi değerlendirmelerde bulundular. Yemeğe Kocaeli’nin yanı sıra çevre illerden de partililer katıldı.