3x3 sokak basketbolu nefesleri kesecek

  • 2014-09-04 03:18:26 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
3x3 sokak basketbolu nefesleri kesecek

Gebze İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen Gebze Sokak Basketbolu 3x3 Turnuvası 6-7 Eylül tarihleri arasında Gebze Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından desteklenen organizasyon önümüzdeki yıl 18. Merkez olarak Gebze 3x3 Basketbol Turnuvası adı altında ulusal bir turnuva olarak düzenlenecek.

Gebze Sokak Basketbolu 3x3 Turnuvası etkinliğine dair basın toplantısı düzenlendi. Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Özdemir, Gebze Kent Konseyi Başkanı Gültekin Şenel, Türkiye Basketbol Federasyonu Organizasyon Sorumlusu Ali Bayraktar ve İlçe Spor Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı toplantıda konuşan İlçe Spor Müdürü Mücahit Sak,

 Gebze Belediyesi, Gebze Kent Konseyi, Türkiye Basketbol Federasyonu ve İlçe Spor Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirilecek olan turnuvaya Kocaeli, İstanbul, Yalova, Edirne, Bursa, Zonguldak gibi illerin de yer aldığı tüm yurt genelindeki takımlardan başvuruların yapıldığını, gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını söyledi. Turnuva hakkında bilgiler veren Mücahit Sat, 6-7 Eylül tarihleri arasında Gebze Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan turnuvada 15 yaş altında 12, 18 yaş altında 30, Genel kategoride 30, kurumsal kategoride 6 ve Bayanlar kategorisinde 12 takımın mücadele edeceğini söyledi. 3x3 sokak basketbolu turnuvasının Türkiye genelinde 17 il merkezinde yapıldığını Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Gebze’deki bu turnuvanın da bu tura dahil edilerek önümüzdeki yıl 18’cisinin burada düzenlenecek olmasından da ayrıca mutluluk duyduklarını ifade etti. Türkiye Basketbol Federasyonu hakemlerinin görev yapacağı, yaklaşık 400 basketbolcunun katılacağı turnuvada smaç ve 3 sayı yarışmalarının da yer alacağını söyleyen Mücahit Sak Cumartesi günü saat 16:00’da gerçekleştirilecek açılışın ardından başlayacak turnuvaya tüm vatandaşları davet etti. Türkiye Basketbol Federasyonu Organizasyon Sorumlusu Ali Bayraktar’da böyle turnuvaların sporcuların yetişmesi anlamında da çok önemli olduğunun altını çizerek yurt genelinde 3 yıldır gerçekleştirilen sokak basketbolu turnuvasına Gebze’nin de dahil edildiğini bunun da kendileri için ayrıca mutluluk verici olduğunu söyledi.

 

Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Özdemir, Gebze Kent Konseyi Başkanı Gültekin Şenel’de yaptıkları konuşmalarda sanayi kenti Gebze’nin kültürel, sosyal ve sportif anlamında da ismini duyurabilmesi açısında bun turnuvanın önemine dikkat çekerek kurum olarak her türlü desteğe ve katkıyı sunmaya devam edeceklerini söylediler.