Karabüklüler Festival de coştu

  • 2014-09-02 09:11:05 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Karabüklüler  Festival de coştu

  Darıca Belediyesi Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nda  sona yaklaşılırken , sahne alan Karabüklüler Derneği yöresel müziklerle gönüllerince eğlendiler.Darıca Sahilinde amfi tiyatroda gerçekleşen geceye Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan,Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun,Darıca Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz,Darıca Belediyesi Meclis Üyeleri,Dernek Başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.

Yöresel sanatçıların konseriyle başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan Darıca Karabüklüler Dernek Başkanı V. Murat Yüksel, ‘dernek yönetimi olarak  bu yıl sekizincisi düzenlenen şehirler ve kültürler kaynaşmasında Karabük’ü en iyi şekilde temsil etmek için çalıştık.Bu güzel ortamı bizlere sunarak memleketimizi tanıtma imkânı veren Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak başta olmak üzere herkese teşekkür ediyor hepinize iyi eğlenceler diliyorum’’diyerek konuşmasını tamamladı.

            TOPRAĞIN ALIN TERİYLE ÇELİK OLDUĞU ŞEHİR

Gecede selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise “Batı KAradenizi’in güzel şehri, Türkiye tarihinde sanayileşmeyi simgeleyen Türkiye’nin ilk entegre demir çelik tesisinin kurulduğu, Safranbolu evleriyle ve antik kenti ile dünya miras şehri unvanını almış, dünyaca ünlü lokumu ve bandırma yemeği ile bir lezzet durağı, toprağın alın teriyle çelik olduğu cennetten bir köşe olan güzel şehir Karabük’ün güzel insanları gecemize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Sekizincisini düzenlediğimiz Şehirler ve Kültürler kaynaşmasında her gece bir ilimizin kültürünü tanıyoruz. Ülkemizin mozaiğini, kültürünü ve güzelliklerini Darıcamıza taşıyarak bu güzelliği 35 gün boyunca boyunca Darıca Sahilinde sizlerle birlikte yaşıyoruz. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması programınıza göstermiş olduğunuz ilgi ve katılımdan dolayı tüm hemşerilerime teşekkür ediyor, herkese iyi eğlenceler diliyorum’’ dedi.

 

            Selamlama konuşmalarının ardından Başkan Karabacak ve dernek yönetimi tarafından protokol üyelerine plaket takdimi yapıldı.Gece yöresel sanatçıların söylediği birbirinden güzel türkülerle devam ederken, vatandaşlar gecenin ilerleyen saatlerine kadar gönüllerince eğlendiler.