Denizde kıyasıya yarış

  • 2014-08-23 09:25:02 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Denizde kıyasıya yarış

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 16, 23 ve 30 Ağustos tarihlerinde bu yıl ikincisini organize ettiği Açık Su Yüzme Şampiyonası'nın ikinci etabı bu sabah (Cumartesi) Darıca Bayramoğlu Halk Plajı'nda yüzüldü. 12 kategoride ve 2 bin metrelik parkurda gerçekleştirilen yarışa vatandaşların yanı sıra Türkiye Yüzme Federasyonuna bağlı toplam 121 yüzücü katıldı. Yarışta erkekler genel klasmanında Emre Öztürk birinci oldu. Sporcu 2 bin metreyi 28 dakikada tamamladı. Bayanlar genel klasmanında ise Nilay Erkal yarışı birinci tamamladı. Bayan sporcu parkuru 31 dakikada tamamladı.

YARIŞI İZLEDİLER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Yüzme İl Temsilciliği işbirliği ile gerçekleştirdiği Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonası'na vatandaşlar geçen seneye oranla bu yıl daha yoğun ilgi gösterdi. Yarışları Başkan İbrahim Karaosmanoğlu'nun yanı sıra, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Darıca Kaymakamı  Ahmet Karaaslan, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Gençlik Spor Şube Müdürü Doğa Ergün, İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Cenan Turan, Başkan Danışmanı Nermin Tol, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Darıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hikmet Tatoğlu,  Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Engin Kater  ile  çok sayıda vatandaş izledi.

BAŞKAN 41 OMUZ NUMARASIYLA YARIŞTI

Yarış öncesinde yüzücüler için parkurla ilgili bilgilendirme yapıldı. Yarış; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş ve Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar'ın verdiği startla başladı. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu da 41 omuz numarasıyla yarışa katılarak vatandaşlarla birlikte kulaç attı.

121 YÜZÜCÜ KATILDI

Yarışa aralarında Türkiye Yüzme Federasyonu'na bağlı lisanslı sporcular ile vatandaşların oluşturduğu 79'u erkek, 42'si bayan olmak üzere toplam 121 yüzücü katıldı.

EMRE'YE İLK TEBRİK BAŞKANDAN

Öte yandan yarışı ilk tamamlayan, birinci etabın da şampiyonu Milli Yüzücü Emre Öztürk oldu. 18-25 kategorisinde yarışan başarılı sporcu 2 bin metrelik parkuru 28 dakikada bitirdi. Emre Öztürk, geçen hafta Kerpe'de gerçekleştirilen Açık Su Yüzme Şampiyonası'nın ilk etabını da erkekler klasmamında birinci tamamlamıştı. Emre'yi ilk tebrik eden ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu oldu.

SPORCULARA ENERJİ TAKVİYESİ

Yarışı tamamlayan yarışçılara, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından enerji takviyesinde bulunuldu. Sporculara meyve suyu, sandviç ve sudan oluşan kumanyalar verildi.

12 KATEGORİDE YAPILDI

Darıca Bayramoğlu'nda yapılan yarışlar ilk etapta olduğu gibi 12 kategoride düzenlendi. Yarışlara, 12-14; 15-18; 19-25; 26-35; 36-45 ve 46 yaş üstü yüzücüler katıldı. Bu 6 farklı yaş kategorisi kadın-erkek grupları olarak ayrı değerlendirileceğinden toplam 12 olarak belirlendi.

MADALYALARINI ALDILAR

Tüm kategorilerde yarışların bitmesinin ardından ise madalya törenine geçildi. Dereceye giren yüzücüler altın, gümüş ve bronz madalyalarını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve protokol üyelerinin elinden aldı. Ayrıca tüm kategorilerde kadın-erkek gruplarında birinci olanlara 400 TL, ikinci olanlara 300 TL, üçüncü olanlara ise 200 TL ödül verildi. 

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Yarış boyunca KOSKEM (Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi) denizdeki yarış güvenliğini sağladı. Yarış süresince ayrıca Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, Zabıta ile Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler görev yaptı. Yüzücülerin güvenliği ise; bot, cankurtaran dalgıç ve zodyaklar tarafından sağlandı.

BAYRAMOĞLU'NUN BİRİNCİLERİ

Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonası'nın Darıca etabında dereceye giren yüzücüler ise şöyle:

KOCAELİ AÇIK SU YÜZME ŞAMPİYONASI
DERECE SIRASI - ÖDÜL TASNİF

1-

BAY     (12 - 14)

Derecesi

Adı Soyadı

Ödülü

1.

Mert Ali Satır

ALTIN

Y2.

Berke Şerbetçioğlu

GÜMÜŞ

3.

Gökmen Saydam

BRONZ

2-

BAY     (15 - 18)

Derecesi

Adı Soyadı

Ödülü

1.

Barış Ahmet Yasmaoğlu

ALTIN

2.

Ege Mert Balcı

GÜMÜŞ

3.

Ozan Mert Kurtçu

BRONZ

3-

BAY      (19 - 25)

Derecesi

Adı Soyadı

Ödülü

1.

Emre Öztürk

ALTIN

2.

Can Şerifoğlu

GÜMÜŞ

3.

Emre Civan

BRONZ

4-

BAY      (26 - 35)

Derecesi

Adı Soyadı

Ödülü

1.

Cem Köseoğlu

ALTIN

2.

Duygun Yurteri

GÜMÜŞ

3.

Celal Altuntaş

BRONZ

5-

BAY      (36 - 45)

Derecesi

Adı Soyadı

Ödülü

1.

Dursun Saru

ALTIN

2.

Zeynel Burçak Küsmeser

GÜMÜŞ

3.

Ümit Cengiz

BRONZ

6-

BAY      (46 + )

Derecesi

Adı Soyadı

Ödülü

1.

Turgut Esen

ALTIN

2.

Sadi Hakan Kaplancı

GÜMÜŞ

3.

Ahmet Tekkanat

BRONZ

 

 

 

KOCAELİ AÇIK SU YÜZME ŞAMPİYONASI

DERECE SIRASI - ÖDÜL TASNİF

 

1-

BAYAN      (12 - 14)

Derecesi

Adı Soyadı

Ödülü

1.

Büşra Akduman

ALTIN

2.

Şimay Tukuş

GÜMÜŞ

3.

Ceren Canayaz

BRONZ

2-

BAYAN      (15 - 18)

Derecesi

Adı Soyadı

Ödülü

1.

Nilay Erkal

ALTIN

2.

Tutku Ece Arıkök

GÜMÜŞ

3.

Cemresu Doğrusöz

BRONZ

3-

BAYAN      (19 - 25)

Derecesi

Adı Soyadı