Eylemci sendikacı ikna oldu

  • 2014-08-21 08:24:40 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Eylemci sendikacı ikna oldu

Ağaç-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Yıldız Entegre fabrikasında iş yeri ile sendika genel merkezinin, Kocaeli şubesinden habersiz toplu sözleşme yapmasını protesto etmek için 10 gündür fabrika önünde açlık grevi yapan sendikanın Kocaeli Şube başkanı Şener Furuncu’nun dün akşam eylemine son verdiği bildirildi.

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan da parti yöneticileriyle birlikte dün eylemci sendikacıyı ziyaret etmiş, uzlaşı sağlamak için ayrıca firma yetkilisiyle de görüşme yapmıştı.

Milletvekili Kaplan, İl Başkanı Yalçın Kuşkan, il yöneticileri Müzeyyen Topçu Tan ve Nejat Bayhan’ın yanı sıra İl Çevre sağlık komisyonu üyesi Dr. Fatih Çağlar ile birlikte yaptığı ziyarette 10 gündür açlık grevi yapan Şener Furuncu’dan bilgi aldı. Kaplan daha sonra ise iki taraf arasında uzlaşı sağlamak için fabrika yöneticileriyle de görüştü.

 

Bir süre sonra ise eylemci sendikacının hem sendikanın genel merkez yöneticileri hem de firma yetkilileri ile tekrar görüşerek ortak noktada anlaştığı ve bunun üzerine açlık grevine son verdiği öğrenildi.