KOBİ Zirvesi Gebze’de düzenlenecek

  • 2014-08-17 07:36:53 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
KOBİ Zirvesi Gebze’de düzenlenecek

Tüm Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Nurettin Aslantürk, yeni dönemde yapacağı çalışmaları anlattı. Basınla kahvaltıda buluşan Aslantürk, Gebze’de KOBİ zirvesi düzenleyeceklerini söyledi.

 

Tüm Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜKSİAD) Genel Başkanı Nurettin Aslantürk ve yönetim kurulu üyeleri, Ramada Otel’de Gebze bölge basınıyla kahvaltıda bir araya geldi. TÜKSİAD Genel Başkanı Nurettin Aslantürk toplantıda basın mensuplarına yeni döneme ilişkin yapacağı çalışmaları anlattı.

Geçtiğimiz haftalarda 3.dönem Başkanımız Gültekin Şenel’in Gebze Kent Konseyi Başkanlığı’na seçilmesi dolasıyla TÜKSİAD’da bir görev değişikliği olduğunu ve yönetim kurulunun kararıyla başkanlık görevi şahsımıza tevdi edildiğini ifade eden TÜKSİAD Genel Başkanı Gültekin Şenel, “  Öncelikle 2009  yılında üyesi olduğum ve 5 yıldır görev yaptığım TÜKSİAD’a başkan olmanın onur ve gururunu yaşıyorum. Omuzlarımızdaki yük ve sorumluluğun farkındayız. TÜKSİAD’da hizmet çıtasını yükseltmek, üyelerimizin menfaatine olan çalışmaları yapmak için yönetim kurulumuzla birlikte gece gündüz demeden çalışacağız. “dedi

TİCARETE TEMSİL EDECEĞİZ

Genel Merkezi Sanayi bölgesi Gebze’de bulunan Tüm Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜKSİAD) bir birinden önemli çalışmalara imza attığını, bölgemizin, ilimizin en önemli sivil toplum örgütlerinden biri haline geldiğini ifade eden Nurettin Aslantürk, ticareti temsil edeceklerini belirterek, tek rakiplerinin kendileri olduğunu kaydetti.

GEBZE’NİN İSMİNİ DUYURDUK

30 ülkeden 300 işadamının katılımıyla Gebze’de ilk kez düzenlenen Avrasya İşadamları Formu Gebze’nin isminin uluslararası arenada duyulmasına, forma katılan bu ülkeler ile ülkemiz arasında kültürel, ekonomik işbirliğinin güçlenmesine vesile olduğunu anlatan Nurettin Aslantürk,” Geri dönüşler oldu. Bazı firmalar anlaşma yaptı. Orta ve uzun vadede bunun sonuçlarını daha iyi alacağız” şeklinde konuştu.

ÜLKEMİZE KARŞI SORUMLULUĞUMUZ VAR

TÜKSİAD Genel Başkanı Nurettin Aslantürk,” Yaşadığımız bölgeye ve ülkemize karşı kendini sorumlu hisseden TÜKSİAD’ın bu buna benzer çalışmaları bundan sonrada devam edecek. Önümüzdeki zaman diliminde üyelerimizin menfaatine yönelik çeşitli anlaşma ve görüşmeler yapacağız ve bunları kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı

KOBİ ZİRVESİ DÜZENLEYECEĞİZ

Yeri ve tarihi ilerleyen zamanda belli olmak  üzere Gebze’de TÜKSİAD KOBİ zirvesi  düzenleyecekleri belirten TÜKSİAD Genel Başkanı Nurettin Aslantürk,” Üyelerimizin bir biriyle ticaret yapmasını ve kaynaşmasını sağlayacağız. Bu toplantıda belirlediğimiz bir sektörü masaya yatıracağız ve Türkiye’de isim yapmış kişileri toplantıya konuşmacı olarak alacağız. “dedi

YURT DIŞINA İŞ VE KÜLTÜR GEZİSİ

  Aslantürk şunları söyledi;” Önümüzdeki aylarda bir yurt dışı gezisi düzenlemeyi hedefliyoruz. Özellikle Avrasya Ekonomi Formu sonrası bir çok ülkeden davet aldık. Önümüzdeki aylarda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  ile Bulgaristan Arnavutluk, Makedonya ve Bosna’ya iş ve kültür gezisi düzenleyeceğiz. Amacımız; üyelerimizin yurt dışında iş yapmalarını sağlamak ve bu ülkelerdeki yatırımcılara sanayi bölgemize davet etmek ve tanıtmak.

 Üye sayısı her geçen gün artan ve yoğun bir talep olan derneğimize önümüzdeki günlerde bir birinden değerli sanayici ve işadamları üye yaparak, gücümüze güç katacağız.

ŞUBELER AÇACAĞIZ

  Karadeniz’e kıyısı olan 19 vilayetimizde şube ve temsilcilik açma çalışmalarına hız vereceğiz. Önceliğimiz Trabzon, Sinop, Ankara, İstanbul.

  Bölgemizin her türlü sorun ve sıkıntısının çözümü noktasında elimizi taşıyan altına koymaya hazırız.

İSTİKRAR VE  GÜVEN DEVAM ETMELİ

   10 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde milletimizin teveccühü ile 12. Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyor, başarılar diliyoruz. Ülkemizde güven, huzur ve istikrarın devam etmesi en büyük dilek ve temennimizdir.”