Belediye, Pelitli'yi cezalandırıyor!

  • 2014-08-15 08:08:38 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Belediye, Pelitli'yi cezalandırıyor!

Gebze’nin hem nüfus hem de yüzölçümü olarak en büyük köyü olan Pelitli’nin muhtarı Kafer Ceyhanlı, Gebze Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından resmen cezalandırıldıklarını söyledi.

Daha önceki köy muhtarının AKP üyesi ve partinin köy temsilcisi olduğunu söyleyen Ceyhanlı, kendisinin herhangi bir siyasi partiye üye olmadığını ancak AKP’li olmadığı için de hizmet göremediklerini dile getirdi.

Yaklaşık 5 bin kişinin yaşadığı köyde özellikle altyapı, temizlik ve sağlık alanında önemli sorunlar yaşadıklarını kaydeden Kafer Ceyhanlı, “Gebze Belediyesi temizlik konusunda hiç hizmet vermiyor. Ben kendi olanaklarımla personel çalıştırarak köyün temizliğini yaptırıyorum. Kimi zaman kendim tulumu giyiyorum temizlik yapıyorum” dedi.

Köyde kanalizasyonun olmaması yüzünden her yağmur sonrası foseptik çukurlarının taştığını ve etrafa kötü koku saçıldığını ifade eden Muhtar Ceyhanlı, köydeki sağlık ocağının da tam donanımlı olmasına rağmen doktor ve personel olmadığını ve kapalı vaziyette hizmet vermediğini söyledi.

 

Köyün gelirleri gitti, hizmet yok

 

 

Köyün Gebze belediyesi mücavir alanına dahil edildikten sonra tüzel kişiliğe ait yıllık yaklaşık 270 bin liranın da ellerinden alındığını ileri süren Muhtar Ceyhanlı, “Hem gelirlerimiz gitti hem de hiç hizmet verilmiyor. Köyün eski muhtarı AKP’li olduğu için ve seçilemediği için bunları yapıyorlar” şeklinde konuştu.