Darıca’da vur patlasın çal oynasın!

  • 2014-08-14 07:50:34 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca’da vur patlasın çal oynasın!

Darıca Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması, her akşam farklı bir il derneğinin gecesiyle devam ediyor.  2 Ağustos 2014 te şölene katılan tüm derneklerin katılımıyla, Mehteran Takımı eşliğinde gerçekleşen kortej yürüyüşü ile başlayan etkinliklerde gece düzenleyen il dernekleri ülkemizin bütün güzelliklerini Darıca sahilde sergiliyor.

BİNLERCE İNSANI BİR ARAYA GETİRİYOR

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak , “2007 yılında 7 dernekle başlayıp,7 yılda ülkemizin bütün güzelliklerini yaşama ve yaşatma şansını yakaladığımız bu güzel etkinlikle ilçemizde sevginin, kardeşliğin ,dostluğun ve muhabbetin oluşmasına vesile olduğumuzu düşünüyorum Her yıl binlerce insanımızın katılımı ile büyüyerek ve yenilenerek halkımızın  büyük desteği ile  ülkemizin birliğine ve beraberliğine katkı sunan,farklı kültürlerin kaynaşmasına zemin oluşturan her yıl gelişerek üzerine koyan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması artık tüm Türkiye tarafından bilinen bir marka haline geldi.” diyerek etkinliklerin önemine dikkat çekti.

TÜRKİYE’NİN BÜTÜN RENKLERİ DARICA’DA

 

Açılış gecesinin ardından sırasıyla sahne alan Çankırı,Yozgat, Eskişehir, Kastamonu, Sinop, Nevşehir , Konya,Ağrı, Kırşehir ve ığdır İl dernekleri sergiledikleri folklör gösterileri, yöresel ses sanatçıları, kendi yörelerine has yöresel oyunları ile hem eğlendi hem de sahili dolduran binlerce vatandaşa eğlenceli saatler yaşattı. Bu arada sahilin renkli simaları da şölenlere ayrı renk katıyor.Yöresel kıyafetleriyle Maraşlı Haydar Usta ve Darıca’nın maskotu pelikan sahilde başta çocuklar olmak üzere herkesin ilgi odağı haline geldi.