AKP İlçe Başkanı; “ IŞİD terör örgütüdür”

  • 2014-08-08 07:53:44 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
AKP İlçe Başkanı; “ IŞİD terör örgütüdür”

AKP Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, IŞİD’in İslam’a en büyük zararı veren bir terör örgütü olduğunu söyledi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in düzenlediği basın toplantısında Başkan Köşker’e yöneltilen, “IŞİD’e terör örgütü der misiniz?” sorusunun muhatabının kendisi olduğunu belirten Başkan Kaflı, “IŞİD, vahşeti ilke edinmiş ve İslam’a en büyük zararı veren bir terör örgütüdür. Bunu biz de, Başbakanımız da sürekli dile getirmektedir” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için yürütülen destek kampanyasında AKP Gebze İlçe Teşkilatı üzerinden 5 bin 500’ü aşkın kişinin bağışta bulunduğunu belirten Kaflı bağış miktarlarının 1 liradan başlayıp 5 bin liraya kadar ulaştığını ancak toplamda kaç liralık bağışta bulunulduğuna dair bir meblağ bildiremeyeceklerini söyledi.

 

10 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ın Gebze’den yüzde kaç oy alacağına dair soruyu seçim yasakları kaygısıyla anket sonuçları üzerinden oran vermekten imtina ederek tahmin yürüten Kaflı, 12 Eylül 1980’deki referandumda çıkan evet oylarından daha yüksek bir oranı öngördüklerini belirtti.