Gazeteciler 'ev'leniyor

  • 2014-08-06 10:34:10 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gazeteciler 'ev'leniyor

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin üyelerinin ev sahibi olması amacıyla yapılan girişimlerde mutlu sona ulaşıldı. Hayata geçecek olan proje kapsamında Kuruçeşme Arızlı bölgesinde 20 dönümlük arazinin tahsis işlemleri başlatılıyor.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu geçtiğimiz ay yaptığı görüşmeler sonucunda konut konusunda son noktaya gelindi. Kocaeli Valisi Ercan Topaca, 20 dönümlük hazine arazisinin TOKİ’ye devri ile ilgili önceki gün yer hakkında teknik bilgileri Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerine aktardı.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri Çetin Gürol, Hakan Süer, Sercan Özden dün alana giderek incelemelerde bulundu. Bakan Fikri Işık ve Vali Ercan Topaca’ya teşekkür eden Yılmaz, “Gerçekten sarf ettikleri emek ve çalışmaları sayesinde yıllardır meslektaşlarımızın hayalini kurduğu ev sahibi olma konusunda büyük bir yol kat ettik” dedi.

 

Yaklaşık 20 dönüm olan arazide yapılacak evler için bu ay içerisinde Bakan Işık ve Vali Ercan Topaca’nın TOKİ ile görüşmeler yapacağının da altını çizen Halit Yılmaz, “Yaklaşık 12 dönümlük araziye konut, 8 dönümlük araziye ise sosyal donatılar yapılacak.  Yer olarak İzmit merkeze otomobil ile 7, toplu ulaşım aracıyla da 15 dakika mesafede” dedi.