Kültürler Kaynaşmasında Es-Es rüzgarı

  • 2014-08-06 08:25:22 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kültürler Kaynaşmasında Es-Es rüzgarı

Darıca Belediyesi’nin bu yıl sekizincisini düzenlediği Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nda sahne Darıca Eskişehirliler Derneği’nindi. İlginin hayli yoğun olduğu etkinlikte program sunuculuğunu diğer programlarda olduğu gibi Kral FM’den Afrikalı Ali üstlendi. Ömer Ulutaş ve Murat Yiğitbaşı’nın da aralarında bulunduğu sanatçıların sahne aldığı geceye katılan konuklar Eskişehir çiftetellisi başta olmak üzere yöreye has türkü ve şarkılar eşliğinde eğlendi. Sanatçı Ömer Ulutaş geceden ötürü Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a övgüler yağdırıp benzer etkinliklerin Eskişehir’de de yapılmasını diledi.

 LÜLE TAŞINDAN TESPİH

 Gecede Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz ve Darıca İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan ile birlikte aralarında Gebze Eskişehirliler Derneği Başkanı Bülent Çevik ve Gebze Kırım Romanya Tatar Türkleri Derneği Başkanı Nejdet Gökdeniz’in de bulunduğu, geceye katkı sunan kişilere Eskişehir lüle taşından yapılan tespih hediye edildi.

 ANADOLU’NUN BATI’YA AÇILAN KAPISI

 Darıca Eskişehirliler Derneği Başkanı Bayram Özkan’ın iyi niyet dileklerini ileten konuşmasından sonra söz alan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Eskişehir’in eski ve yeninin harmonisi olan, Anadolu’nun Batı’ya açılan kapısı olduğunu söyledi. Bu yıl sekizincisini düzenledikleri Şehirler ve Kültürler Kaynaşması etkinliğinde ülkemizin birlik ve dirliğini hep birlikte yaşadığımızı kaydeden Karabacak, 30 Mart yerel seçimlerinde kendisinin üçüncü defa belediye başkanı seçilmesindeki desteklerinden ötürü Eskişehirliler’e teşekkür edip, “Asıl teşekkür Başbakanımız Erdoğan’a. Bu ülkede birlik ve dirliği sağlamaza biz bu hizmeti ve bu etkinlikleri yapamazdık” dedi.

 YARADILANI SEVERİZ…

 

 Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan birçok medeniyete ev sahipliği yapan Eskişehir’in Nasrettin Hoca ve Yunus Emre gibi düşünürleri bağrından çıkarttığını belirtip kısa tuttuğu konuşmasını Yunus Emre’den alıntıyla, “Yaradılanı severiz Yaradan’dan ötürü” sözüyle tamamladı.