Yozgatlılar’dan muhteşem şölen

  • 2014-08-05 01:35:21 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yozgatlılar’dan muhteşem şölen

Darıca Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nda sahne alan Yozgatlılar Derneği yöresel yemekleri testi kebabı ile geceye damga vururken, Yozgat yöresi halk oyunları ekibinin gösterileri beğeniyle izlendi.

 

Darıca Belediye Başkanı Şükrü  Karabacak’ın testiyi kırarak protokole yemek ikram etmesi renkli görüntülere sahne olurken Yozgatlılar Gecesine Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan,Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan,Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,Darıca Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Darıca Belediyesi Meclis Üyeleri,Dernek Başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.

 

Yozgatlı ses sanatçılarının seslendirdiği birbirinden güzel türküler binlerce seyirciye unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatırken gecenin açılış konuşmasını yapan Darıca Yozgatlılar Dernek Başkanı Erol Akalın “bu yıl sekizincisi düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasına Yozgatlılar Derneği olarak üçüncü kez katılmanın sevincini yaşıyoruz.Yozgat ilimizin kültürel değerlerini en iyi şekilde tanıtmak için buradayız.Bu organizasyonun düzenlenmesinde  büyük emeği geçen ve bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a teşekkür ediyor,herkese iyi eğlenceler diliyorum’’ dedi.

 

SİBEL PAMUK’TAN MÜZİK ZİYAFETİ

 

Gecede bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise İlçemizdeki derneklerimizle birlikte bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz etkinliklerimize hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyerek sözlerine başlarken “Yozgat Çamlık Milli Parkı,Çeşka yer altı kenti,Kerkenez antik kenti,Behramşah kalesi,Akdağ Ormanları,programdan önce tadına baktığımız eşsiz lezzetli testi kebabıyla,Yozgat parmak çöreği ,madımağıyla,Şairi ve şiiriyle,Yozgat Sürmelisi Türküsü ile bir çok güzelliği içinde barından Yozgat’ılar hepiniz gecemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz.Sekiz yıldır düzenlediğimiz her gece farklı bir kültürü yakından tanıdığımız bir gönül birlikteliği olan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması programımıza hoş geldiniz,hepinize iyi eğlenceler diliyorum’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

 

TRT BANTTAN YAYINLAYACAK

 

            Gecenin finalinde ünlü halk müziği sanatçısı Sibel Pamuk sahne aldı. 2000 yılında ilk albümü Al Yazmalım ile dinleyicilerine merhaba diyen Pamuk daha sonra çıkardığı Kara Gözlüm (2002), Yüreğimizdeki Türküler (2003) ve Yüreğimizdeki Ezgiler, Ahuzar (2005), Sevda Ektim (2007) ve son olarak Payidar albümüyle milyonların gönlünde taht kuran Pamuk birbirinden güzle türkülerle Darıcalılara unutulmaz bir müzik ziyafeti sunarken programı baştan sona çeken TRT Avaz ilerleyen günlerde programı banttan vererek milyonlarca insana ulaştıracak. TRT Avaz etkinlikler boyunca dokuz akşam canlı yayınlarla ve banttan vereceği programlarla Darıca’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacak.

 

PROTOKOL SELFİE MODASINA UYDU

 

 

Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nın bu yıl ilgi gören etkinliklerinden olan “Şölen Selfie” modasına ayak uyduran protokol üyeleri , ilginç görüntüler oluşturdu. Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan,Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan,Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve Darıca Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan hep birlikte selfie çekildiler.