Suç duyurusunda bulunuyor

  • 2014-08-03 10:14:02 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Suç duyurusunda bulunuyor

CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar,  Gebze Kent Meydanında kurulu bulunan  dijital ekran ile seçim yasaklarına rağmen Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayip Erdoğan için sesli propaganda yapıldığını ifade ederek, İlçe seçim kuruluna şikayette bulunduklarını açıkladı.

CHP İlçe Başkanlığı avukatı Recep Dursun tarafından İlçe Seçim kuruluna yapılan başvuruda, Yüksek Seçim Kurulu’nun 06.05.2014 tarih ve 2913 sayılı kararına aykırı hareket edildiği, bu anlamda  suç işlendiği ileri sürüldü. Dursun, başvurusunda derhal yasal işlem yapılmasını da istedi.

 

Karar taraflara iletildi

 

İlçe Seçim Kurulu, Gebze Kent Meydanında sesli yayın ve propaganda yapılıp yapılmadığının tesbitine, yapıldığının tesbit edilmesi durumunda ise durdurulmasına karar verdi. İlçe Seçim Kurulu bu  kararını Gebze belediyesine, ilçe Emniyet Müdürlüğü ve CHP ilçe Başkanlığına da bildirdi.

 

Karara rağmen yayın yapılıyor

 

CHP ilçe Başkanı Sedat Tatar yaptığı açıklamada, “Ülkemizin her tarafında olduğu gibi, bölgemizde de hem devlet kurumları hem de belediyeler imkanlarını tek taraflı ve adil olmayan bir şekilde kullanmaktadırlar. Bunun en son örneği Gebze Kent meydanında belediyeye ait dijital ekranların kullanılmasıdır. Seçim Kurulu’nun kararına rağmen hala hem yasalar hem seçim kurulunun kararı ihlal edilmektedir. Devam etmesi halinde suç duyurusunda bulunacağız”dedi.